Vokiečių aviganių veislės šunų faktai ir informacija

Vokiečių aviganiai garsėja vilkiška išvaizda, jėga, ištikimybe ir kilnia prigimtimi. Iš pradžių jie buvo veisiami avims ganyti ir bandoms nuo pavojų saugoti, tačiau vokiečių aviganiai yra ne tik darbiniai šunys.

Nustebsite, kokie šie šunys yra draugiški. Vokiečių aviganiai ne tik dirba policijoje, bet ir lydi šeimininkus į sudėtingus nuotykius, mokosi triukų paklusnumo kursuose ir žaidžia šeimos sode.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie šią populiarią ir didingą veislę ir išsiaiškintumėte, ar vokiečių aviganių veislės šuo (žinovų vadinamas GSD) jums tinka.

Vokiečių aviganis – išvaizda

Vokiečių aviganiai yra patrauklūs šunys: dideli ir raumeningi, su tipišku kvadratiniu snukiu, vešlia uodega ir (dažniausiai) juoda kauke. Paprastai jie būna rusvai juodos arba raudonai juodos spalvos, dažnai su “balno” ir “antklodės” žymėmis ant nugaros. Retesnės spalvos yra sabalų, sidabro, kepenų ir pandų. Yra net grynų juodų ir baltų vokiečių aviganių.

Vokiečių aviganiai paprastai turi tankų dvigubą kailį, kurio išorinis sluoksnis nepraleidžia vandens, o apatinis – storas. Jie tikrai valgo kailį. Šie šunys paprastai kerpasi kartą ar du kartus per metus, tačiau jiems naudinga kassavaitinė šukavimo procedūra. (Taip pat kasdien šukuokite šepečiu, kai šuo liejasi).

Nors dauguma vokiečių aviganių turi vidutinio ilgio arba ilgą kailį, yra ir vokiečių aviganių, kurie neturi kailio, todėl jų priežiūros poreikiai skiriasi. Būtinai sužinokite, kaip tinkamai prižiūrėti savo vokiečių aviganio kailį, kad maksimaliai išnaudotumėte natūralią jo kailio naudą ir sumažintumėte nekontroliuojamą slinkimą. Jei abejojate, pasikonsultuokite su kirpėju, kuris jums patars, kaip tinkamai prižiūrėti šunį namuose.

Vokiečių aviganis – asmenybė

Vokiečių aviganiai buvo išveisti kaip ganykliniai šunys dėl savo intelekto ir savarankiško mąstymo. Todėl GSD yra linkę būti smalsūs ir naudingi. Dėl savo smalsumo ir drovumo prie nepažįstamų žmonių vokiečių aviganiai yra puikūs sarginiai šunys (nors, jei nėra gerai socializuoti, jie gali būti pernelyg atsargūs).

Dėl savo ištikimo charakterio ir noro dirbti vokiečių aviganiai yra labai paklusnūs, kai reikia juos mokyti ir vykdyti nurodymus. Nenuostabu, kad vokiečių aviganis yra toks populiarus šuo!

Vokiečių aviganis Aplinka

Jei esate labai aktyvus, mėgstate gamtą ir norite kasdien sportuoti, vokiečių aviganis puikiai tiks jūsų gyvenimui. Idealus vokiečių aviganio šeimininkas mėgsta ilgus pasivaikščiojimus ir kas savaitę vedasi šunį į įdomias vietas. Šie šunys visada pasiruošę sportuoti visą dieną.

Dėl savo ištikimybės ir poreikio stimuliuoti vokiečių aviganis užmezga glaudų ryšį su savo žmonėmis. Vokiečių aviganiai save laiko tikrais šeimos nariais. Jie trokšta glaudaus ryšio su savo žmonėmis ir puikiai jaučiasi žmonių draugijoje. Šis ypatingas ryšys yra vienas didžiausių gyvenimo su vokiečių aviganiu privalumų.

Idealus žmogus vokiečių aviganių veislės šuniui

Vokiečių aviganiai yra aktyvūs šunys. Jie gali bėgti visu greičiu per lauką, jei jiems leisite. Jie nori daug judėti ir daug laiko praleisti lauke. Idealūs namai vokiečių aviganiui būtų namai su dideliu sodu, kuriame jis galėtų bėgioti, jau nekalbant apie pasivaikščiojimus, pasivažinėjimus ir nuotykius, kuriuos jis norėtų patirti kartu su jumis.

Vokiečių aviganiai taip pat yra puikūs šeimos šunys ir puikiai sutaria su vaikais, jei yra tinkamai socializuoti.

Vokiečių aviganių dresavimas

Vokiečių aviganiai garsėja savo mokėjimu mokytis ir puikiai tinka paklusnumo treniruotėms. Kadangi jie labai noriai mokosi, daugelis vokiečių aviganių yra puikūs tarnybiniai šunys. Kai kurie turi nosį, kad galėtų tapti paieškos ir gelbėjimo šunimis. Vokiečių aviganiai puikiai tinka ir kitoms užduotims atlikti, pavyzdžiui, kaip šunys vedliai, sargybiniai ir apsaugos šunys. Kai kurie iš jų netgi tampa policijos šunimis.

Jūsų vokiečių aviganis gal ir nėra oficialus darbinis šuo, tačiau jam vis tiek patinka sudėtingos užduotys. Kadangi vokiečių aviganiai mėgsta mokytis ir būti užimti, jie norės išmokti ne tik pagrindinių komandų. Triukų mokymas džiugins jūsų vokiečių aviganį ir bus puikus būdas praleisti laiką kartu. Dresūros iššūkiai virsta pasitikėjimu ir padeda vokiečių aviganiui jaustis tikrai svarbiu gaujos nariu. Be to, per treniruotes taip pat užmezgamas ryšys per teigiamą elgesio pastiprinimą.

GSD taip pat puikiai tinka sportui. Šie atletiški šunys gali atlikti beveik viską – nuo vikrumo treniruočių iki darbo su nosimi. (kol esate šalia jų).

Vokiečių aviganių viliojimas

Dauguma vokiečių aviganių tėvų mano, kad vilioti šunis yra gana paprasta. Vokiečių aviganiai turi vidutinio ilgio dvigubą kailį su minkštu apatiniu kailiu ir tankiu, šiurkštesniu išoriniu kailiu. Jie vidutiniškai kerpasi ištisus metus, o pavasarį ir rudenį kerpasi gausiau. Sezoninio lojimo metu jiems gali prireikti kasdien šukuoti šepečiu, kad būtų pašalintas negyvas kailis. Likusį metų laiką šepetėlio turėtų pakakti kartą per savaitę. Retkarčiais maudydami vokiečių aviganį palaikykite švarą. Kaip ir daugumos šunų, vokiečių aviganių nagus reikia reguliariai kirpti, o dantis valyti, kad būtų palaikoma dantų sveikata. https://www.haustier365.de/

Related posts

Ežiukas – ką apie jį žinome

Ežiai jau seniai pavergė gamtos entuziastų ir gyvūnų mylėtojų širdis visame pasaulyje. Šie maži dygliuoti žinduoliai priklauso Erinaceidae šeimai ir yra žinomi dėl savo išskirtinių bruožų ir unikalaus elgesio. Tačiau, deja, bet ne kiekvienas žmogus žino pakankamai informacijos apie...

Skaityti daugiau

Filmai online nemokamai ir daugybė privalumų

Atsiradus internetui labai pasikeitė naudojimosi žiniasklaida būdai. Kino pramonė nėra išimtis. Anksčiau žiūrint filmą reikėdavo nueiti į kiną, išsinuomoti DVD arba užsisakyti kabelinės televizijos paslaugą. Tačiau daugėjant internetinių filmų ir serialų portalų, žiūrėti filmus tapo daug patogiau ir lengviau....

Skaityti daugiau