Vestuvių žiedų istorija

vestuviu-ziedaiVestuvinis žiedas tai dažniausia metalinis žiedas, kurį nešioja kiekvienas iš sutuoktinių. Vestuvių žiedas Lietuvoje dažniausia nešiojamas ant dešinės rankos “bevardžio” piršto. Skirtingose šalyse ir kultūrose žiedas nešiojamas skirtingai. Anksčiau vestuvinius žiedus nešiojo tik nuotakos, bet 20 amžiuje žiedus pradėjo nešioti ir vyrai. Vestuviniai žiedai būna įvairių formų, dažniausia pagaminti iš aukso ar kitų brangių metalų. Dauguma jaunavedžių žiedus nešioja ir dieną ir naktį, dėlto ant pirštų odos atsiranda žiedo formos įdubimas, matomas netgi tuomet kai žiedas nuimamas.

Pirmieji vestuviniai ziedai jau buvo naudojami Senovės Egipte prieš maždaug 3000 metų. Egiptiečiams apvalus žiedas buvo kaip amžinybės simbolis. Žiedas sutuoktiniams reikšdavo niekad nesibaigiančią meilę. Egipto žmonės tikėjo, kad žiedas dėvimas ant kairės rankos yra tiesiogiai susijes su širdimi ir taip sustiprina sutuoktinių ryšį. Maždaug 16 amžiuje Europoje buvo populiarūs žiedai iš skirtingų formų, kurios abi sujungtos kartu sudarydavo vieną formą, dažniausia širdį. Vestuvių ceremonijos metu žiedai susijungdavo ir tai simbolizuodavo amžiną sutuoktinių meilę. Kai  vyras ir žmona po išsiskyrimo susitinka kartu, tai šių žiedų susijungimas simbolizuodavo poros ištikimybę vienas kitam. Renesanso laikotarpiu buvo populiarūs žiedai šiek tiek didesnės formos ir ant žiedo būdavo išgraviruota kokia nors nedidelė sentencija apie meilę. Skirtingose kultūrose yra daug kitų žiedų stilių. Esama netgi tokių žiedų, kurie pagaminti ypatingu būdu, kurie sujungus kartu sudaro kažkokia formą, o jeigu žmona nusiima žieda, tampa praktiškai neįmanoma taisykligai jį uždėti atgal, ir tokiu atveju sutuoktinis žinotų, kad jo mylimasis ar mylimoji buvo nusiėmes žiedą.

Vakarų šalyse vestuviniai žiedai dažnai gaminami iš balto ar geltonojo aukso. Vidinėje žiedo dalyje dažniausia išgraviruojami sutuoktinių vardai, pavardės ir vestuvių data. Rytų ortodoksai ir rytų krikščionys katalikai paprastai žiedais apsikeičia per sužadėtuves, bet ne per pačias vestuves. Graikijoje stačiatikių krikščionių bažnyčia nustojo skirti palaiminimus atskirai sužadėtuvėms ir vestuvėms, dabar sužadėtuvės yra įvadinė dalis i vestuves. Anksčiau vestuvių žiedas tam tikrose kultūrose nebuvo amžinos meilės simbolis, bet jis buvo siejamas labiau su materialine vertybe. Istoriškai susiklostė, kad esama tautų, kuriose santuoka jau iš anksto būna nulemta, nesvarbu ar sutuoktiniai myli vienas kitą. Tokiose tautose ir žiedai turėjo kitokią prasmę. Kai kuriose kulūrose yra įprasta pakeisti vestuvinį žiedą, bet tai leidžiama daryti išskirtinai tik moterims. Rumunijoje nuotakos po 25 santuokos metų gali sidabrinį žiedą pakeisti į auksinį. Esama įvairių kultūrų ir tradicijų kaip žiedai nešiojami, ką jie simbolizuoja ir ką reiškia sutuoktiniams, bet dažniausia jie simbolizuoja amžina sutuoktinių meilę ir ištikimybę.

Related posts

Modernūs vestuviniai žiedai internetu

Jus domina modernūs vestuviniai žiedai? Norėtumėte įsigyti tai, kas būtų labai šiuolaikiška ir atitiktų visas šiandienines tendencijas? Tokiu atveju jums vertėtų nepraleisti progos pasinaudoti internetu ir modernių vestuvinių žiedų asortimentą peržiūrėti specializuotose vestuviniais žiedais prekiaujančiose el. parduotuvėse. Tuo tarpu,...

Skaityti daugiau