Vestuviniai žiedai: istorija, tradicijos ir simbolika

Vestuviniai ziedai

Vestuvinių žiedų dovanojimo tradicija yra tūkstančių metų senumo. Ir nors šiomis dienomis vestuviniai žiedai simbolizuoja amžiną meilę ir atsidavimą vienas kitam, taip buvo ne visuomet. Anuomet vestuviniai žiedai turėjo labiau materialinę prasmę ir buvo savotiška sandorį užtvirtinančia detale, kuri dažnai būdavo lydima ir įvairių papildomų dovanų, tokių kaip auksas, brangenybės ar kitos vertybės.

Kaip bebūtų, ištisus amžius vestuvių ceremonija buvo neįsivaizduojama be vestuvinių žiedų, todėl būtų labai įdomu ir naudinga apie šias labai svarbias vestuvių detales pateikti ir daugiau dėmesio vertų faktų.

  • Vestuvinis žiedas – tai juvelyrinis dirbinys, kurio pagrindinė paskirtis yra simbolizuoti žmogaus santuoką. Vestuviniai žiedai dažniausiai yra gaminami iš aukso, tačiau taip pat neretai galima matyti ir platininius ar iš paladžio pagamintus vestuvinius žiedus. Taip pat vestuvinių žiedų gamyboje neretai yra naudojamos ir įvairios papildomos detalės, tokios kaip brangakmeniai, kartu nepamirštant ir vestuvinių žiedų išgraviravimo.
  • Manoma, kad vestuvinių žiedų ištakos siekia senovės Egipto laikus. Žinoma, tuo istoriniu laikotarpiu jų gamybai nebuvo naudotos šiandien mums įprastos medžiagos, tokios kaip jau minėti taurieji metalai. Pradžioje vestuvinius žiedus senovės egiptiečiai gamino naudodami papirusą ir įvairias augalines medžiagas, pvz., šakeles. Kiek vėliau vestuviniams žiedams gaminti buvo imta pasitelkti ir kitas medžiagas, tokias kaip oda, dramblio kaulas ar kaulai, tokiu būdu prailginant vestuvinių žiedų tarnavimo laiką. Tuo tarpu, jei svarstote, kada vestuviniai žiedai pradėti gaminti iš geležies – tai prasidėjo senovės Romoje ir labai greitai tapo ypatingai populiariu pasirinkimu.
  • Jei gyvenate santuokoje, puikiai suprantama, kad jums yra visiškai įprasta savo vestuvinį žiedą mūvėti ant dešinės rankos bevardžio piršto, tačiau ar žinojote, kad ši ranka vestuvinio žiedo mūvėjimui yra pasirenkama anaiptol ne visose šalyse? Tiesą sakant, kur kas daugiau susituokusių žmonių pasaulyje savo vestuvinius žiedus mūvi ant kairės rankos bevardžio piršto. Jums įdomu, kodėl? Ši tradicija yra ypatingai sena. Anuomet žmonės manė, kad kairės rankos bevardis pirštas yra ypatingas, nes jame teka „meilės vena“, kuri susijungia tiesiai su žmogaus širdimi. Tuo tarpu, jei svarstote ar tokia vena egzistuoja, atsakymas vienareikšmiškas – tikrai ne.
  • Jau buvo minėta, kad vestuvinių žiedų simbolika ir paskirtis ne visuomet buvo tokia, kokia yra šiomis dienomis. Labai ilgą laiką, tai buvo ženklas, jog vyras po vestuvių gebės išlaikyti savo išrinktąją. Tai taip pat patvirtindavo ir kartu su vestuviniu žiedu būsimai nuotakai dovanojamas auksas bei kiti turtai. Taigi, tai buvo savotiškas sandoris, patvirtinant, kad vyras išlaikys savo būsimą žmoną. Tačiau toks materialus požiūris su vestuviniais žiedais nebuvo siejamas jų atsiradimo pradžioje. Kuomet pastarieji buvo pradėti naudoti senovės Egipte, egiptiečiai juos vertino kaip amžinybės simbolius.
  • Šiandien jaunavedžiai neretai pasirenka savo vestuvinį žiedą mūvėti kartu su sužadėtuvių žiedu. Dėl šios priežasties neretai sužadėtuvių žiedas yra pasirenkamas kartu su vestuviniu žiedu, tokiu būdu užtikrinant, kad šie du žiedai puikiai derėtų tarpusavyje, kuomet bus dėvimi kartu. Tai taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl pastaruoju metu vis daugiau būsimų jaunavedžių sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus renkasi drauge.

Žinoma, tai nėra vieninteliai faktai apie vestuvinius žiedus, kurie galėtų būti verti jūsų dėmesio. Vestuviniai žiedai pasižymi ypač turtinga istorija, kuria neabejotinai verta pasidomėti.

Related posts

Moteriškos piniginės: kokia bus stilinga ir patogi?

Jei paklaustumėte moterų, kokie aksesuarai yra svarbiausi, greičiausiai išgirstumėte kelis skirtingus atsakymus. Piniginės, kaip ir rankinės, yra neatsiejama moters stiliaus ir įvaizdžio dalis. Piniginė yra ne tik stilingas įvaizdžio papildymas, bet, svarbiausia, ji atlieka praktinę funkciją. Tai priedas, kuriame...

Skaityti daugiau