Transporteriai

Žemės ūkyje labai daug skirtingos įrangos, kurios atlieka labai skirtingas užduotis. Ūkininkai įrangą pasirenka pagal savo poreikius, kuriuos nori patenkinti atlikdami paprastas ir sudėtingas užduotis žemės ūkyje. Kad išsirinktumėte tinkamą įrangą, svarbu apžvelgti jų galimybes.

Kai prasideda sezonas, ankstyvą pavasarį, o kartais ir vasario mėnesio pabaigoje, žinoma, priklausomai nuo oro sąlygų ūkininkai pradeda žemės ruošimo darbus. Pirmiausia žemė yra apariama, praėjus kuriam laikui ji jau sukultivuojama, kartais tam reikia keleto kartų, kad ji taptų puresnė. Šiam darbui atlikti reikia naudoti specialiai pritaikytus kultivatorius. Toliau prasideda sėja. Į sėjamąsias yra supilamos grūdinės kultūros, o gale sėjamųjų padargų prikabinami vadinamieji volai, kuriais yra suspaudžiama žemė, kad grūdinės kultūros būtų įspaustos į dirvožemį. Taip spaudžiant grūdines kultūras yra užtikrinama, kad lietus jų neišplaus ir žinoma paukščiai jų nesules. Po kurio laiko pasirodo pirmieji daigai. Jeigu oras tam palankus, pakankamai lietaus ir saulės šilumos, daigai pradeda sparčiai augti. Augimo laikotarpiu reikalinga priežiūra, svarbu atkreipti dėmesį ar augalai tinkamai auga, ar jų nepuola maras ir panašiai. Praėjus dar kuriam laikotarpiui, jau pasirodo pirmieji grūdinių kultūrų gemalai, stebimas jų brendimas. Jeigu viskas gerai, tada laukiama derliaus nuėmimo laikotarpio. Prasidėjus derliaus nuėmimui, grūdai gabenami į sandėlius. Pirmiausia transporteriai juos pakrauna į transporto priemones ir grūdus nugabena į sandėlius, kurie perkeliami į bokštus džiovinimui. Grūdinės kultūros labai saugomos ir atsakingai prižiūrimos net žiemos laikotarpiu. Labai svarbu yra išlaikyti sausą aplinką, nes drėgmės atveju jie pradės pelyti ir šusti. Tokiu atveju jie praras savo vertę ir nebebus tinkami pardavimui, naudojimui ir sėjimui kito sezono metu. Tinkamai juos prižiūrėjus, išvengiama netikėtų nuostolių, tad kitą sezoną ūkininkai pradeda užtikrintai.

Taigi, grūdinių kultūrų sezonas yra ilgas, tai ne tik jų pasėjimas ir augimo proceso stebėjimas, bet ir derliaus nuėmimas, jo transportavimas į tinkamas saugojimo talpyklas, tinkama transportavimo įranga. Taip pat labai svarbus etapas tinkamai grūdus prižiūrėti žiemą, palaikyti kuo mažesnę drėgmę.

Related posts