Sveikų pusryčių tendencijos pasaulyje

Pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis. Visi žino, kad sveiki pusryčiai pasižymi subalansuotu keturių pagrindinių maisto medžiagų kiekiu: sveikuose pusryčiuose turi būti baltymų, maistinių skaidulų, lėtai virškinamų angliavandenių bei nesočiųjų riebalų rūgščių. Kalbant apie sveikų pusryčių tendencijas pasaulyje, skirtingų kultūrų žmonės gali rinktis skirtingus maisto produktus, turinčius daugiau vienų ar kitų skirtingų maisto medžiagų, patenkinančių specifinius poreikius, suformuotus gyvenamos vietos klimato, valgymo tradicijų.

Visgi, šalys pagal mėgstamus pusryčius gali būti daugmaž padalintos į dvi kategorijas. Pirmą kategoriją sudaro šalys, kuriose pusryčiams labiau mėgstami angliavandenių turintys maisto produktai tokie, kaip duona, įvairių grudų dribsniai, blynai, batonai, kruasanai ir pan. Šie pusryčių gaminiai vartojami kartu su kitais maisto produktais dažniausiai vartojami tokiose Europos šalyse, kaip Prancūzija, Vokietija, ir Italija, ir net Naujoje Zelandijoje. Pavyzdžiui, Vokietijoje pusryčiams greičiausiai bus patiekiama kelių grūdų bandelės su sviestu, vaisiais, sūriu ir visų mėgstamu Nutella kremu. Italai pusryčiams mėgsta gerti Latte kavą kartu su skrudinta duona arba bandelėmis ir sviestu. Panašiai kaip italai, Naujosios Zelandijos žmonės mėgsta mėgautis lengvais pusryčiais, kuriuos sudaro vaisių sultys, skrudinta duona su sviestu ir dribsniai.

Į antrą kategoriją patenka šalys, kurios dažniausia pusryčiams mėgstama valgyti pikantiškus daug baltymų turinčius patiekalus, pavyzdžiui, Ispanija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir JAV. Į tradicinius angliškus pusryčius įeina kepta šoninė, kepti kiaušiniai, dešrelės ir duonos skrebučiai bei šviežiai pagaminta arbata. Panašiai ir amerikiečiai pusryčiams mėgsta valgyti šoninę, kiaušinienę ir duonos skrebučius su apelsinų sultimis ar kava. Tačiau yra šalių, kurios nepatenka į šias dvi kategorijas. Pavyzdžiui, Tailande pusryčiams patiekiama itin mėgstama ant grotelių kepta mėsa, o Meksikoje pusryčiams dažnai gaminamas tradicinis patiekalas iš maisto likučių. Jei ieškote idėjų, čia raskite sveikus pusryčius.

Related posts