Svarstantiems apie masažo terapiją: privalumai, pasiruošimas ir keli patarimai

Masazas

Masažas jau ilgą laiką yra pripažįstamas kaip svarbi medicinos dalis, todėl labai dažnai masažo terapija yra įtraukiama ir į pacientams skiriamą gydymo planą. Tai rodo, kad masažo nauda neapsiriboja vien tik atsipalaidavimu ir poilsiu. Jo pagalba galima veiksmingai prisidėti prie daugybės rimtų sveikatos problemų gydymo, užkirsti kelią įvairių ligų, sveikatos sutrikimų ir traumų kilimui, pagerinti savijautą ir bendrą gyvenimo kokybę.

Kaip masažas gali mums pagelbėti?

Jau supratote, kad masažo privalumų gali būti daugybė, tačiau visuomet verta išskirti bent keletą iš jų. Visų pirma, nepaisant to, kokios rūšies masažas bebūtų pasirinktas, jis gali padėti labai veiksmingai sumažinti juntamą stresą ir pagelbėti lengviau atsipalaiduojant. Taip pat ypatingai svarbiu masažo privalumu yra ir skausmo, raumenų patinimo ir įtampos mažinimas.

Masažo terapijos dėka galima pagerinti kraujotaką, padidinti energijos lygį ir budrumą. Be to, masažas gelbsti ir mažinant širdies ritmą bei kraujo spaudimą, kartu sustiprinant imuninę sistemą, o tai savo ruožtu gelbsti lengviau apsisaugant nuo įvairių bakterijų ir virusų.

Iki šiol yra atlikta daugybė tyrimų, kurių dėka buvo siekiama išsiaiškinti, kokia galėtų būti masažo nauda sprendžiant įvairius sveikatos sutrikimus. Kai kurių atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad masažas gali būti naudingas juntant nerimą, susiduriant su virškinimo sutrikimais, galvos skausmais, apatinės nugaros dalies skausmu, fibromialgija, nervų skausmu, sportinėmis traumomis, viršutinės nugaros dalies ir kaklo skausmu, minkštųjų audinių traumomis ir kt.

Daugiau informacijos apie masažo terapijos privalumus galite rasti: https://www.masazuotojas.lt/

Keletas patarimų norintiems pasinaudoti masažo terapija

Jei iki šiol jums niekuomet nebuvo tekę pasinaudoti masažo terapija, tačiau dėl didelių masažo privalumų jūs vis dažniau apie tai pagalvojate, turbūt kartu turite ir nemažai klausimų. Todėl pateikiame jums keletą patarimų, kurie turėtų padėti lengviau pasiruošti jūsų laukiančiam masažo seansui.

Venkite valgyti iš karto prieš masažo seansą

Masažas stimuliuoja virškinimą, todėl jei sočiai pavalgysite prieš pat masažo seansą, vėliau jus gali imti pykinti. Be to, ir paties masažo metu galite jaustis pakankamai prastai. Todėl geriausia iki masažo likus vienai arba dviem valandoms tiesiog lengvai užkąsti.

Atvykite šiek tiek anksčiau, kad nusiramintumėte

Jei jūs atvyksite vėluodami ar likus vos kelioms minutėms iki jums paskirsto masažo seanso laiko, jums paprasčiausiai prireiks daugiau laiko, kad galėtumėte visiškai nusiraminti ir atsipalaiduoti, t.y. pasiekti būseną, kuri būtina norint mėgautis masažo terapija.

Apšildykite savo raumenis

Šalti raumenys paprastai yra įsitempę raumenys. Tinkamai pasirinkta veikla prieš masažo seansą gali padėti atpalaiduoti tiek jūsų mintis, tiek ir jūsų raumenis. Todėl visuomet naudinga prieš masažą pasinaudoti šiltu dušu.

Kalbėkite su savo masažo specialistu

Pastebima, kad nemaža dalis žmonių, kurie naudojasi masažu, nėra linkę kalbėti su savo masažo specialistu, kadangi mano, jog tai nėra priimtina. Tačiau iš tikrųjų kalbėti su masažo specialistu ne tik reikia, tačiau ir būtina, jei norima, kad masažas būtų labai malonus ir suteikiantis norimą rezultatą. Masažo kambaryje vyraujanti temperatūra, muzikos garso lygis, eterinių aliejų kvapai ir kitos detalės – visa tai turi tiesioginės įtakos jūsų atsipalaidavimui ir potyriams masažo metu, todėl apie visą tai būtina kalbėti su masažuotoju. Be to, ypatingai svarbu masažo specialistą informuoti apie skaudamas kūno vietas ir apie tam tikrų masažinių judesių keliamą diskomfortą ar skausmą.

Nepamirškite kvėpuoti

Tolygus ir gilus kvėpavimas padeda lengviau atsipalaiduoti. Tai taip pat prisotina kraują deguonimi, o tai savo ruožtu padeda lengviau atpalaiduoti įsitempusius raumenis. Dažnai masažo terapijos metu žmonės savaime sulaiko kvėpavimą – ypač, kai masažuotojas masažuoja tam tikras jautrias kūno vietas ar naudoja intensyvesnius ir stipresnius masažinius veiksmus. Tačiau reikėtų pasistengti išlaikyti tolygų ir gilų kvėpavimą, padedantį atpalaiduoti tiek savo mintis, tiek ir raumenis.

Neplanuokite treniruotės po masažo

Jei po masažo planuojate keliauti į treniruotę, šios minties atsisakykite. Stresas ir įtampa, kurią po atpalaiduojančio masažo treniruotėje patirs jūsų raumenys, padarys daugiau žalos nei jūs galite įsivaizduoti. Tačiau treniruotė prieš masažo seansą gali būti puikus sprendimas, padedantis raumenims apšilti ir paruošti juos laukiančiam masažo terapijos seansui.

Po masažo gerkite daug skysčių

Po masažo seanso labai svarbu gerti pakankamai vandens, tokiu būdu apsisaugant nuo dehidratacijos ir padedant formuotis sveikiems raumeniniams audiniams bei pašalinant medžiagų apykaitos atliekas.

Po masažo venkite kavos

Kavos gėrimas iš karto po atlikto masažo gali įtempti raumenis, kurie ką tik buvo atsipalaidavę. Žolelių arbatos arba vanduo yra kur kas geresnis pasirinkimas.

Neapsiribokite vienu masažo seansu

Jei norite, kad masažas padėtų pasiekti pačius geriausius rezultatus ir leistų jums pasijusti kur kas geriau, neturėtumėte apsiriboti vos vienu masažo terapijos seansu. Paversdami masažą savo kasdienio gyvenimo dalimi galėsite pagerinti gyvenimo kokybę ir sustiprinti savo sveikatą.

Keli naudingi sveikatos patarimai

Masažas yra nuostabi natūrali priemonė, galinti padėti reikšmingai pagerinti mūsų sveikatą ir savijautą. Tačiau geriausio rezultato galima tikėtis sulaukti tuomet, jei jūs propaguojate sveiką gyvenseną. Todėl jums turėtų praversti ir keli naudingi sveikatos patarimai.

Stebėkite savo svorį

Reguliarus savo svorio stebėjimas padės suprasti, kaip keičiasi jūsų svoris. Atsižvelgdami į savo svorio pokyčius galėsite lengviau pakoreguoti ir mitybos planą ar fizinio aktyvumo lygį.

Vartokite sveiką maistą

Sveika mityba yra raktas į sveiką ir pilnavertį gyvenimą. Stenkitės rinktis maistingus patiekalus, turinčius daugiau baltymų ir skaidulų, kartu sumažinant suvartojamų riebalų, cukraus ir blogųjų kalorijų kiekį.

Vartokite maisto papildus

Nors daugiausiai mūsų organizmui būtinų vitaminų ir mineralų jūs turėtumėte gauti su maistu, kartais net ir subalansavus mitybą nepavyksta gauti pakankamo tam tikrų maistingųjų medžiagų kiekio. Tokiais atvejais labai praverčia maisto papildai, kurie padeda apsisaugoti nuo vitaminų ir mineralų trūkumo.

Gerkite pakankamai vandens

Reguliariai gerkite vandenį. Tai yra lengviausias būdas apsisaugoti nuo dehidratacijos ir kartu padėti organizmui lengviau išsivalyti.

Reguliariai sportuokite

Nors ne kiekvienas žmogus mėgsta sportuoti, vis dėlto norint būti sveikiems ir žvaliems, labai svarbu pasirūpinti pakankamu fizinio aktyvumo lygiu. Ir tam tikrai nėra būtina kasdien keliauti į sporto klubą. Sportuoti galite ir savo namuose, nepamirštant ilgesnių pasivaikščiojimų gryname ore, važiavimo dviračiu, plaukimo ar kitos fizinės veiklos.

Pakankamai laiko skirkite miegui

Yra labai stiprus ryšys tarp miego kokybės, miego trukmės ir imuninės sistemos. Laiku nuėjus miegoti ir miegant bent septynias ar aštuonias valandas galėsite sustiprinti savo imuninės sistemos funkcijas.

Venkite alkoholio vartojimo

Alkoholio vartojimas yra žalingas kiekvieno žmogaus sveikatai. Be to, nereikėtų pamiršti, kad alkoholis taip pat turi kalorijas, kurios gali labai greitai nulemti ir spartų svorio augimą. Tačiau jei nenorima visiškai atsisakyti alkoholio, jį patariama vartoti labai nedideliais kiekiais.

Valdykite savo emocijas

Visiškai normalu jausti baimę, nerimą, liūdesį ar pyktį. Tačiau jei norite, kad jūsų organizmas būtų tvirtesnis, o psichologinė būsena stabilesnė, turėtumėte pasistengti atrasti būdų, kaip galėtumėte valdyti savo emocijas.

Related posts

Sveikų pusryčių tendencijos pasaulyje

Pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis. Visi žino, kad sveiki pusryčiai pasižymi subalansuotu keturių pagrindinių maisto medžiagų kiekiu: sveikuose pusryčiuose turi būti baltymų, maistinių skaidulų, lėtai virškinamų angliavandenių bei nesočiųjų riebalų rūgščių. Kalbant apie sveikų pusryčių tendencijas pasaulyje, skirtingų kultūrų...

Skaityti daugiau