Sužadėtuvių žiedai įsimintinai jūsų dienai

Visų mėgstami juvelyriniai dirbiniai iš aukso arba sidabro – žiedai jau sujungė daug darnių šeimų gyvenimų. Kaip ir senovėje, taip ir dabar, vieni populiariausių yra sužadėtuvių žiedai. Jų pirkimo mastą lenkia tik vestuviniai žiedai.

Sužadėtuvių žiedų nešiojimas turi įdomias tradicijas, menančias dar senų senovės laikus. Seniau šio žiedo gavimas buvo ženklas, kad nuotaka jau gavo kraitį. Šiomis dienomis – tai tiesiog labai nuoširdžiai vertinamas romantinis simbolis.

Ką simbolizuoja sužadėtuvėms skirti žiedai?

Sužadėtuvių žiedai reiškia santuokos pažadą, simbolizuoja įsipareigojimą ir atsidavimą mylimam partneriui. Tokie juvelyriniai dirbiniai iš aukso, kaip žiedai, visais laikais reiškė begalybę, nes jų apvali forma yra tarsi be pradžios ir be pabaigos. Su laiku žiedai tapo visuotiniais meilės , ištikimybės, tobulumo ir begalybės simboliais.

Sužadėtuvių žiedai senovėje ir šiomis dienomis

Senovėje buvo tikima, kad bevardis, kairės rankos pirštas turi tiesioginį ryšį su širdimi, todėl partneris savo damai žiedą maudavo ant kairės rankos. Širdies pusė – kaip begalinės meilės ir amžino ryšio ženklas.

Jau viduramžiais moterys gaudavo žiedą iš savo partnerio kaip pažadą vesti. Į tai buvo taip rimtai žiūrima, kad dailiosios lyties atstovėms net buvo uždrausta žiedus mūvėti kitais tikslais.

Vėliau išpopuliarėjo vadinamieji žiedai dvyniai. Tai pora žiedų, kuriuos galima nešioti kartu. Vyras savo žiedą nešiojo iki vestuvių, vėliau jį perduodavo moteriai ir ji jį nešiodavo po vestuvių, jau kaip žmona. Tiesa, dėl dydžio skirtumų, juvelyrai tikriausiai turėjo daug darbo siaurindami sužadėtuvių – vestuvių žiedus.

Šiomis dienomis sužadėtuvių žiedas laikomas svarbiu ir oficialiu pranešimu apie būsimas vestuves. Tradiciškai sužadėtuvių žiedą nešioja tik moterys. Vyrai tik juos išrenka ir nuperka.

Nuo seno vyrauja gražus gestas, jei vyras, piršdamasis, priklaupia ant vieno kelio ir paklausia, ar išrinktoji sutinka už jo tekėti.

Kokios vertės turi būti sužadėtuvėms skirti žiedai?

Kai kuriose šalyse vis dar laikomasi nuostatos, jog sužadėtuvių žiedo kaina turi priklausyti nuo vyro pajamų. Kuo jos didesnės – tuo vertingesnį ir brangesnį papuošalą derėtų pirkti. Tačiau tokie įsitikinimai jau pamažu blėsta ir praranda savo esmę. Dabar tampa vis svarbiau, kad žiedas pirmiausia atitiktų būsimų sutuoktinių lūkesčius. Ne viskas gražu, kas brangu. Kartais net ir kuklus žiedukas gali būti išties elegantiškas.

Related posts