Siuntinių sekimas

siuntiniu sekimasIšsiuntus ar laukiant siuntinio, smalsu ir svarbu, kaip jis keliauja, ar greitai pasieks tikslą. Todėl ko gero visos siuntų tarnybos – paštas, kurjerių įmonės ir kt., siūlo siuntinių sekimo paslaugą.

Siuntinių sekimas daugeliu atveju iš esmės yra labai paprastas. Išsiunčiant registruotą siuntinį ar laišką, jis gauna unikalų kodą (vadinamas siuntos sekimo kodu arba registracijos numeriu), kurį suvedus į langelį tos tarnybos internetiniame puslapyje, galima stebėti, kurioje vietoje yra siuntinys ir kaip greitai jis pasieks tikslą.

Taip pat daugelis kurjerių tarnybų apie siuntinio statusą informuoja sms žinute. Ypač jei siuntinys atkeliauja ar išeliauja toli. Jei siuntinys atkeliavo iš užsienio, paprastai pranešama, kad jis jau pasiekė Lietuvą ir per kokį laiko tarpą jis bus pristatytas gavėjui. Priešingu atveju, jei siuntinys siunčiamas į užsienį, siuntėjas informuojamas apie siuntinio statusą – ar jis jau paruoštas išiuntimui ir per kiek laiko turėtų nukeliauti pas gavėją. Deja, paštas apie siuntinio statusą sms žinutėmis neinformuoja. Kaip minėta, paštu siunčiamo siuntinio statusą galima patikrinti internete, Lietuvos pašto puslapyje. Unikalų kodą turi tik registruoti siuntiniai, tad jei pavyzdžiui išsiųstas neregistruotas laiškas, apie jo buvimo vietą sužinoti nepavyks.

Siuntinių sekimas naudingas dalykas daugeliu atveju, ypatingai tada, kuomet siuntinys yra ypač laukiamas ar turi pereiti muitinės patikrą. Pasinaudojus siuntinių sekimo paslauga ir sužinojus, kad jis užsilaikė muitinėje, visada galima pasitikrinti, ar viskas gerai. O jei siuntinys ypač vėluoja, galima pasižiūrėti, ar netyčia neįsivėlė kokia nors klaida. Gal siuntinys jau seniai netoli tikslo, tiesiog pasimetė kurios nors siuntimo tarnybos sandėlyje? Bet kokiu atveju, ši paslauga leidžia saugiau ir ramiau jaustis dėl siuntinio.

Related posts

Alimentai vaikams – kaip prisiteisti

Jūs neseniai išsiskyrėte, tačiau jūsų buvęs sutuoktinis nemoka alimentų jūsų vaikams? Tokiu atveju alimentai vaikams turėtų būti išsireikalauti teisminiu keliu. Tai reiškia, kad jūs turėtumėte kreiptis į patyrusius teisininkus, kurie specializuojasi šeimos teisėje ir yra sėkmingai išsprendę ne vieną...

Skaityti daugiau