Renkamės gręžimui skirtą įrankį – į ką reikia atkreipti dėmesį?

perforatoriusKiekvienas meistras žino, jog darbų sparta priklauso nuo tinkamai pasirinktų įrankių. Šiuo metu daugelis prietaisų yra prieinami kiekvienam – jau nebereikia sukti galvos kaip greitai išgręžti skyles ar kažką prisukti turint pačius primityviausius įrankius. Augantis asortimentas kiekvienais metais pristato pačius naujausius įrankius, bet vertėtų prisiminti ką šiuo metu galite rasti kiekvienoje statybos medžiagomis prekiaujančioje parduotuvėje ar internete.

Dažnai namuose pasitaikanti situacija – su kokiu įrankiu išgręžti skylę? Pasirinkimai yra du – rinkitės perforatorių arba akumuliatorinį suktuką. Nors abu šie įrankiai turi gręžimo funkciją, bet tuo pačiu ir keletą skirtumų, į kuriuos reikia atsižvelgti norint turėti jums tinkamiausią gręžimo prietaisą.

Perforatorius yra elektroninis įrankis, skirtas gręžti mūrui, betonui ar akmeniui. Jų būna skirtingų galingumų, todėl tiksliai žinant kur jį panaudosite galite greitai išsirinkti tinkamiausią variantą. Didžioji dalis šių prietaisų (išskyrus pačius silpniausius) turi šias funkcijas: kalimas, kalimas su gręžimu ir gręžimas. Norint kažką atskelti, patartina naudoti kalimo funkciją bei nepamiršti naudoti įvairių dydžių kaltų, palengvinančių darbą. Šis prietaisas – tai nepakeičiamas pagalbininkas statybose, todėl smulkesniems darbams namuose rinkitės silpnos galios perforatorių – taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir turėsite naudingą darbo įrankį.

Akumuliatorinis suktukas gali puikiai pasitarnauti jums buityje, bet vertėtų atsiminti, jog smulkiems darbams atlikti didelio galingumo suktukas netiks. Netgi priešingai – naudodamiesi per didelės galios turintį įrankį galite pats nukentėti! Kaip ir perforatoriai, akumuliatoriniai suktukai yra skirtingos galios, o akumuliatorius taip pat ne vieno dydžio. Ant kiekvieno prietaiso dėžės radę V atsiminkite, jog taip matuojami voltai, o akumuliatoriaus talpa žymima Ah, t.y. ampervalandėmis. Įsidėmėję šiuos trumpinius jūs galėsite lengvai išsirinkti tinkamo galingumo įrankį. Didelis voltų skaičius – didesnė įrankio galia, o baterijos trukmę nurodys ampervalandės.

Tinkamai pasirinkti prietaisai ne tik spartina darbą, bet ir leis sutaupyti laiko. Kaip ir kiekvieną kartą prieš įsigyjant naują prietaisą atkreipkite dėmesį į techninius įrankio duomenis bei žinokite kokio galingumo prietaiso jums prireiks. Pasiteisinimas „gal ateityje man jo prireiks“ čia yra netinkamas – tik sąmoningai pasirinktas prietaisas leis džiaugtis nuveiktais darbais.

Related posts

Sužadėtuvių žiedams skirti patarimai, kuriuos verta žinoti

Sužadėtuvių žiedai yra didelė finansinė ir emocinė investicija. Jie simbolizuoja naujo poros bendro gyvenimo etapo pradžią. Šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje daugelis žmonių dėl įvairių priežasčių sužadėtuvių žiedus renkasi pirkti internetu. Šiame straipsnyje aptarsime sužadėtuvių žiedų pirkimo internetu privalumus ir pateiksime...

Skaityti daugiau