Prekyba žieminėmis padangomis: viskas Jūsų saugumui

Atėjus šaltajam sezonui, kiekvienam vairuotojui ar bet kurios transporto priemonės savininkui aktualiausias klausimas – vasarinių padangų keitimas žieminėmis. Nieko nuostabaus, jog norima ne tik kokybės, bet ir žinių kaip pasirinkti tinkamas padangas ir kaip jas prižiūrėti. Šiek tiek plačiau apie tai.

Jau nuo pirmųjų lapkričio mėnesio dienų prekyba žieminėmis padangomis stipriai suaktyvėja ir nepraranda aktualumo net iki didžiųjų žiemos švenčių. Pagirtinas vairuotojų noras padangų parinkimą ir keitimą patikėti profesionalams, tačiau noras žinoti žieminių padangų savybes, užtikrinančias saugų vairavimą žiemos keliais, anot transporto priemonių specialistų, stipriai sumažina nelaimingų atsitikimų keliuose galimybes. Tad kokios yra esminės padangų funkcijos, kurias išskiria prekyba žieminėmis padangomis?

Stabilumas. Kokybiškų žieminių padangų protektoriaus raštas su giliais grioveliais efektyviai išspaus į šonus ant kelio esantį sniegą ar drėgmę. Taip bus užtikrintas geras padangų sukibimas su kelio danga bet kokiomis sąlygomis. Remiantis įstatymais, minimalus protektoriaus gylis yra 4 mm. Tačiau dėl saugumo geriau važiuoti su du kartus gilesniu raštu.

Padangų amžius. Tai tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nesvarbi automobilių ratų savybė. Iš tiesų tai labai aktualu. Nudilę padangos stipriai sumažina ratų sukibimą su keliu, vadinasi, tiek vairavimo stabilumas, tiek saugumas gali ženkliai nukentėti. Tikrai kokybiškos žieminės padangos yra pagaminamos taip, kad įspėtų kada jau pradeda dilti. Padangų protektoriai turi spalvotas plokšteles ir,  pasiekus tam tikrą nudilimo lygį, atsiranda spalvotos juostos ar plotai. Kai kurios padangų gaminimo kompanijos vietoj spalvotų juostų naudoja skaičius, kurių kaita parodo padangų nudilimo laipsnį.

Tinkamas sandėliavimas. Jeigu neplanuojate kiekvieną sezoną pirkti naujų padangų, būtinai pasirūpinkite tinkamomis jų laikymo sąlygomis ne sezono metu. Jos turi būti laikomos patalpoje, kurioje nesusidaro kondensatas ir temperatūra nėra aukštesnė nei 15 laipsnių arba ne žemesnė nei 0 laipsnių. Priešingu atveju padangos gali pradėti trūkinėti, prarasti savo tvirtumą ir tapti  netinkamos ilgam žiemos sezonui eksploatuoti.

Kalbant apie žiemines padangas, ne ką mažiau svarbus klausimas – ratlankių parinkimas. Bene populiariausi ir kokybe lyderiaujantys – lengvo lydinio ratlankiai automobiliams. Anot vairuotojų, viena patraukliausių jų savybių – universalumas, nes lengvo lydinio ratlankiai automobiliams parinkti žieminėms padangomis gali būti naudojami ir vasarą. Tik tokiu atveju derėtų pasirinkti ratlankius dengtus bent trimis sluoksniais dažų. Jie puikiai apsaugos nuo korozijos ir kitų pažeidimų žiemą. Tuo pačiu, bus tinkami ir vasariniams ratams.

Related posts

Kaip įsigyti ratlankius internetu?

Automobilis – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Su juo mes kas rytą keliaujame į darbą ir iš jo. Savaitgaliais dažniausiai vykstame į keliones ir automobilis jau senai yra tapęs mūsų visų kasdienybės dalis, be kurio nei vienas neįsivaizduojame savo gyvenimo....

Skaityti daugiau

Automobilio remonto paslaugos

Jei turite automobilį, akivaizdu, kad turite juo tinkamai pasirūpinti. Priešingu atveju jis tarnaus kur kas trumpiau ir gali nulemti labai dideles papildomas išlaidas. Be to, tepalų keitimas taip pat turi būti atliekamas reguliariai. Todėl jei jūs norite, kad jūsų...

Skaityti daugiau