Pirtis Lietuvoje: kuriame regione jos geriausios?

Kalbant apie vietoves, kur buvo statomos pirtys, reikia paminėti, jog Istoriškai pirtys buvo labiau paplitusios Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Dainavoje – jotvingių krašte. Vakarų Lietuvoje pirčių buvo mažiau. Tačiau šiandien pirties tradicijos visoje Lietuvoje tapo tokios gajos ir įvairialypės, kad pirtį galima rasti bet kuriame mūsų šalies kampelyje. Užsukite  https://www.perkunijoserdve.lt/ ir įsitikinsite patys.

Tikriausiai teko girdėti apie „Metų pirties“ rinkimus? Rinkimuose dalyvauja tik draugijos narių pirtys: ir tos, kurios atviros visiems, ir įrengtos tik privačiam naudojimui.  Mūsų minimi pirties šeimininkai šiuos rinkimus yra laimėję. Tai įrodo, jog paslaugos yra išties kokybiškos.  Vidurio Lietuvoje stovinti pirtis šiandien pasiekiama kiekvienam tiek savo automobiliu, tiek tarpmiestiniu transportu.  https://www.google.com/maps/place/Perk%C5%ABnijos+erdv%C4%97+pirtis/@54.75589,23.902176,14z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xfa4e63ab4278f8c!8m2!3d54.7559404!4d23.9023296?hl=lt

Tad kokias paslaugas gali pasiūlyti šie pirtininkai? Ogi baltoji ir dūminė pirtis. Baltoji pirtis – tai jauki medinių rąstų pirtis. Joje rasite ramią poilsio erdvę su vaizdu į vandenį, žolynais kvepiantį priepirtį arbatai, sukurtą smagiems pokalbiams ir atokvėpiui tarp pirties užėjimų. Erdvi garinė su plautais gali sutalpinti net iki dešimties žmonių. Beje, baltoji pirtis tinka žmonėms,  kurie mėgsta švelnią šilumą, ir kaitresnę pirtį.

Dūminė pirtis – tai archajiškai įrengta pirtis, kai  pirtyje sukraunama krosnis akmenų ir natūrali ugnis tuos akmenis įkaitina. Ši pirtis patiks tiems, kas vertina paprastumą ir natūralumą. Ką dar reikia pasakyti – nors dūminė pirtis atrodo juodai, bet prausia labai baltai. Turite žinoti vieną esminį dūminės pirties privalumą. Paminėsime emocinį dūminės pirties privalumą – ypatingas kvapas. Tuo besimėgavę žmonės pasakoja, jog to kvapo jie nepamiršo dar ilgai.   Dar vienas pliusas yra tai, kad dūmai, suodžiai, suodžiai ir degutas yra veiksmingi antiseptikai. Jie puikiai naikina įvairiausius grybelius, virusus ir bakterijas.

Related posts

Ką padovanoti mamai motinos dienos proga?

Gėlės, eilėraščiai ir Motinos dienos linkėjimai. Kasmet pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Motinos dieną. Bet kodėl mes tai darome? Iniciatyva iš tikrųjų nėra gėlių parduotuvių idėja, siekiant padidinti jų pardavimus, tai yra moterų teisių aktyvistės Annos Jarvis iniciatyvos rezultatas....

Skaityti daugiau