Persikėlimas gyventi iš didmiesčio į mažesnį Lietuvos miestą

parduodamos patalposKai kurie mūsų šalies gyventojai mano, kad vienintelės perspektyvos slypi tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, pvz., Vilniuje ir Kaune. Laimei, tai nėra tiesa. Bene kiekviename mieste galima įžvelgti vienokių ar kitokių perspektyvų, todėl neturėtų būti nuvertintas nei Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda ar bet kuris kitas Lietuvos miestas. Be to, mažesniuose mūsų šalies miestuose nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos kainos taip pat yra gerokai mažesnės, todėl gyventojai gali kur kas daugiau sutaupyti.

Pavyzdžiui, butu nuoma Siauliuose yra nepalyginti pigesnė nei Vilniuje, o parduodamos patalpos pasižymi taip pat labai skirtingais įkainiais. Trumpiau tariant, lyginant šiuos du miestus – NT kainos yra lyg diena ir naktis. Be abejo, galite sakyti, kad Šiauliuose nėra tokių galimybių, kokiomis galima pasinaudoti Vilniuje – ir nors tai yra tiesa, kaip jau buvo minėta, kiekvienas miestas turi tam tikrą potencialą, tereikia turėti idėjų ir siekti jų įgyvendinimo.

Be to, nereikėtų pamiršti, kad pastaruoju metu vyksta ne tik įprastiniai urbanizacijos procesai, tačiau taip pat pastebima, kad didmiesčių gyventojai vis dažniau pagalvoja apie gyvenimą užmiestyje arba mažesniuose miesteliuose (ar netgi kaimo vietovėse). Tokie vartotojų elgsenos pokyčiai yra įtakoti siekio gyventi ramiau ir saugiau. Trumpiau tariant, nemažai žmonių, kurie ilgą laiką pragyveno didmiesčiuose, jau seniai pabodęs miesto šurmulys, transporto priemonių spūstys ir kiti nepatogumai, kurie yra neatsiejami nuo gausiai apgyvendintų miestų.

Todėl jei ir jūs šiuo metu svarstote tokią galimybę, vertėtų apgalvoti savo lūkesčius ir pagrindinius keliamus reikalavimus. Jei jau kuris laikas gyvenate Vilniuje ir nuomojatės būstą, turbūt puikiai suprantate, kad kiekvieną mėnesį nemenką dalį savo uždirbamų pinigų išleidžiate veltui, t.y. sumokate už savo dabartinio nuomojamo būsto nuomą. Tuo tarpu mažesniame mieste ne tik būtų pigesnė būsto nuoma, tačiau atsirastų ir kur kas didesnės galimybės įsigyti savo nuosavą namą arba butą. Akivaizdu, kad kainų skirtumai yra didžiuliai, todėl jei Vilniuje naujam butui gali prireikti ir šimto tūkstančių eurų – tai Šiauliuose ar Alytuje tokios pačios kvadratūros butas gali būti siūlomas net ir dešimt kartų pigiau. Ir nors kai kurie žmonės gali teigti, kad maži miestai siūlo kur kas mažiau darbo vietų, nereikėtų apsigauti. Juolab, kad jei jūsų darbas nėra susijęs su konkrečia vieta, jūsų galimybės ir pasirinkimai dar labiau padidėja.

Taigi, jei jūs įprastai dirbate nuotoliniu būdu ir jums nėra svarbu tai, ką siūlo didieji Lietuvos miestai, nėra ko abejoti, kad gyvendami mažesniame mūsų šalies mieste – sutaupysite gerokai daugiau pinigų ir galėsite išvengti minių žmonių, transporto spūsčių ir labai spartaus gyvenimo tempo. Todėl įvertinkite savo prioritetus, pasverkite visus už ir prieš, o tuomet priimkite jums palankiausią sprendimą.

Related posts

Namo apsauga – ką pasirinkti

Lauko kameros

Norėtumėte geriau pasirūpinti savo nuosavo namo saugumu? Iki šiol gyvenote daugiabutyje, todėl jums nebuvo būtinybės pasirūpinti papildoma apsauga? Akivaizdu, kad kiekvienas žmogus, kuris persikelia gyventi į nuosavą namą, turėtų pagalvoti ir apie tinkamą apsaugos sistemą. Todėl pateiksime jums keletą...

Skaityti daugiau

Kaip dažnai reikia atlikti būto remontą

Kiekvienas būstas bėgant laikui nusidėvi. Tai yra visiškai natūralu ir neišvengiama, jei būste yra nuolatos gyvenama. Tai reiškia, kad kiekvieno būsto šeimininkas turėtų reguliariai atlikti ir kapitalinį būsto vidaus remontą, atnaujindamas visą tai, nuo ko priklauso ir didesnė gyvenimo...

Skaityti daugiau