Odontologijos klinika Vilniuje pataria: kaip taisyklingai valytis dantis?

odontologijos klinikaVisi, norintys turėti gražią ir sveiką šypseną, kasdien rūpinasi burnos higiena: kruopščiai valosi dantis, naudoja burnos skalavimo skystį ir dantų siūlą, be to, nepamiršta ir reguliarių vizitų pas odontologą. Atrodo, kad dantų valymas – tikrai nesudėtingas procesas. Tačiau dažnas iš mūsų atlieka jį klaidingai. Odontologijos klinika Vilniuje sutiko pasidalinti patarimais, padėsiančiais dar geriau prižiūrėti savo dantis.

  • Kaip taisyklingai valyti dantis? Nors sugalvota daug skirtingų dantų valymo metodikų, vis dėlto rekomenduojama tai daryti šluojamaisiais arba sukamaisiais judesiais. Reikėtų pradėti nuo dantenų ir šepetėlį traukti kramtomųjų paviršių link. Būtina išvalyti visus paviršius – ties skuostais, gomuriu, nevalia pamiršti ir liežuvio – ant jo kaupiasi ypač daug bakterijų. Jei jaučiate, kad dantų šepetėlis nepasiekia visų sunkiai prieinamų vietų, naudokite ir specialius tarpdančių šepetėlius arba dantų siūlą. Ta pati taisyklė galioja ir protiniams dantims – juos žymiai geriau išvalysite vieno danties šepetėliu, kuris paprastai yra skirtas kabes nešiojantiems žmonėms.
  • Kiek kartų per dieną rekomenduojama valytis dantis? Dantis būtina valytis ryte, po pusryčių, bei vakare, geriausia – prieš pat einant miegoti. Po kiekvieno valgio burną derėtų prasiskalauti vandeniu. Tai labai mažina rūgščių gamybą. Nieko bloga, jei dantis valysite po kiekvieno pagrindinio valgio, tačiau nepiktnaudžiaukite – itin dažnai valant dantis galima tiesiog nutrinti jų emalį.
  • Kokį dantų šepetėlį pasirinkti? Asortimentas išties platus – galite rinktis iš daugybės skirtingų modelių bei įvairių gamintojų šepetėlių. Pagrindinis kriterijus, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra šerelių minkštumas. Geriausia rinktis minkštą šepetėlį užapvalintais tankais šereliais. Nors gali atrodyti, kad apnašas geriau pašalins šepetėlis kietais šereliais, iš tiesų jis gali pažeisti dantenas bei dantų emalį. Nepamirškite, kad šepetėlis privalo būti keičiamas kas tris mėnesius.
  • Kokią dantų pastą pasirinkti? Kaip ir dantų šepetėlių, pastos įvairovė yra labai didelė. Ją derėtų rinktis pagal odontologo rekomendacijas bei atkreipiant dėmesį į asmeninius poreikius. Jei norite baltesnių dantų – rinkitės balinamąją pastą, je jūsų dantys jautrūs – įsigykite atitinkamą dantų priežiūros priemonę. Bet kuriuo atveju rekomenduojama naudoti dantų pastą su fluoru, kadangi ji profilaktiškai apsaugo dantis.

Reguliarus ir taisyklingas dantų valymas tinkamomis priemonėmis – tai tiesus kelias į sveiką ir gražią šypseną.

Related posts