Norintiems ieškoti papildomo darbo

Papildomas darbas – tai puiki galimybė žmonėms, turintiems nuolatinį darbą, papildomai užsidirbti. Tiesą sakant, nemaža dalis Lietuvoje gyvenančių žmonių, po nuolatinio darbo grįžę į namus, eina ne ilsėtis, bet užsiima papildoma veikla, kuri leidžia užsidirbti dar šiek tiek papildomų pinigų.

Kodėl daugiau nei pusę lietuvių nors dalį savo laisvo laiko skiria papildomą uždarbį duodančiai veiklai? Savaime suprantama, kad vienai žmonių kategorijai, jų papildomas darbas yra tik hobis bei prasmingesnio laisvalaikio praleidimo būdas, tuo tarpu kitiems – svarus indėlis į šeimos biudžetą. Todėl papildomas darbas ir asmeninių finansų valdymas, siekiant užsibrėžtų finansinių tikslų, neišvengiamai turi vienas kitą papildyti.

Jei šiuo metu ieškote vietos, kurioje galėtumėte uždirbti papildomų pinigų – apsilankykite randu.lt darbo skelbimų puslapyje, kuriame galite rasti aktualių darbo skelbimų. 

Kai patiriamos ar artimiausiu metu planuojamos patirti išlaidos pradeda siekti gaunamas pajamas, reikia pradėti galvoti kaip savo išlaidas sumažinti – pradėti taupyti, arba kaip gaunamas pajamas padidinti – papildomas uždarbis. Vadovaujantis tradicine taisykle, taupant reikėtų atsidėti nuo 15 iki 20 proc. savo pajamų ir siekti, kad skirtumas tarp pajamų ir išlaidų būtų teigiamas bei sudarytų nors penktadalį visų gaunamų pajamų.

Didžiausi papildomo darbo privalumai ir trūkumai

Kaip jau minėjome anksčiau, dirbti papildomai galima sau arba kitam. Kiekvienas pasirinkimas turi privalumų ir trūkumų, todėl sprendžiant kurį kelią pasirinkti, reikia atsižvelgti į savo poreikius, charakterio savybes bei siekiamus tikslus. Nepaisant to ar pasirinksite dirbti pas darbdavį, ar nuspręsite patys būti savo vadovais ir šeimininkais, abiem atvejais papildomas darbas turi savo privalumų ir trūkumų.

Papildomo darbo privalumai

–       Papildomas uždarbis – dirbdami papildomai uždirbsite daugiau pinigų ir greičiau pasieksite savo užsibrėžtus finansinius tikslus.

–       Lankstesnis darbo grafikas – dirbdami papildomai galėsite daug laisviau planuoti papildomo darbo grafiką. Jei dirbsite sau – darbo grafiką galėsite planuotis tik pagal savo norus, galimybes ir užimtumą. Jei dirbsite įmonėje (pavyzdžiui nepilnu etatu), savo papildomo darbo grafiką galėsite susiderinti su darbdaviu.

Papildomo darbo trūkumai

–       Laisvo laiko trūkumas – turint nuolatinį darbą, savo papildomos veiklos vystymui teks paaukoti didelę dalį laisvalaikio. Papildomas darbas yra svarbus sprendimas, kuriam ryžtis gali ne kiekvienas, kadangi didesnę dienos dalį skiriant papildomo uždarbio gavimui, mažiau laiko lieka šeimai, draugams ir sau. Juk gali skubėti kiek nori, bet para vis tiek turi 24 valandas.

–       Mažesnės karjeros galimybės – kad ir kaip stengtumėtės papildomame darbe, jūs vis tiek nebūsite visavertis įmonės darbuotojas ir komandos narys. Jūsų darbdavys visuomet turės galvoje, kad papildomas darbas jums yra tik laikinas uždarbio šaltinis, todėl karjeros galimybių pasiūlyti greičiausiai negalės.

Tikriausiai nei vienas žmogus neatsisakytų galimybės savo kišenes, kiekvieną mėnesį papildyti keliais papildomais eurais. Iš tiesų, papildomo uždarbio potencialas slypi ne tik mūsų profesiniuose sugebėjimuose, bet ir pomėgiuose arba hobyje. Argi ne puiku būtų daryti tai ką mėgsti ir už tai gauti pinigus?! Racionaliai įvertinę savo sugebėjimus ir turimas žinias, galite sugalvoti ne vieną būdą kaip nuosavus finansus papildyti apčiuopiama pinigų suma. Iš esmės, papildomo uždarbio būdus galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas:

–       Papildomas darbas pas darbdavį;

–       Papildoma veikla pagal specialybę;

–       Papildomas uždarbis iš pomėgio ar hobio.

Papildomam uždarbiui gauti išnaudokite savo pomėgius bei hobį.

Kiekvienas žmogus turi pomėgių ar hobi, kuriuo mėgaujasi po darbo arba savaitgaliais. Tai gali būti įvairių daiktų restauravimas, maisto gaminimas, automobilių taisymas, užsienio kalbų mokymasis ar net mezgimas. Pasvarstykite ar dalykai kuriais mėgaujatės gali būti naudingi ir aplinkiniams. Juk kaip puiku būtų užsiimti papildoma veikla kuri ne tik patiktų, bet ir leistų papildomai uždirbti!

Related posts

Vavim – treniruočių apranga moterims

Ieškote kokybiškos moteriškos treniruotėms skirtos aprangos? Tokiu atveju jūs turėtumėte pasinaudoti specializuotomis internetinėmis parduotuvėmis, kuriose yra siūlomas ypač didelis treniruočių aprangos moterims asortimentas. Be abejo, jei jūs iki šiol būdavote linkusios naudotis tik fizinėmis parduotuvėmis, akivaizdu, kad toks pasiūlymas...

Skaityti daugiau