Laidojimo paslaugos Vilniuje kremuojant: urnos ir kiti svarbūs aspektai

Kremavimas vis dar laikomas mažiau tradiciniu laidojimo metodu, tačiau ši paslauga Lietuvoje sparčiai populiarėja. Ši tendencija fiksuojama ir pandemijos laikotarpiu. Ką būtina žinoti apie kremavimo paslaugas ir kaip parinkti urnas?

Laidojimo paslaugos Vilniuje kremuojant palaikus tikrai nėra jokia naujovė. Tai praktika, kuri buvo atliekama nuo seniausių laikų ir paplitusi visame pasaulyje. Nepaisant ritualinės ir religinės reikšmės, kremavimas turi kitų privalumų. Palaikų deginimas yra saugus, ekologiškas ir etiškas metodas. Šiandien šią paslaugą teikia daugybė laidojimo paslaugų įmonių visoje Lietuvoje.

Koks galimas urnų pasirinkimas?

Urna – tai specialus indas, kuriame saugomi velionio pelenai. Galima užsisakyti individualiai pagamintą urną, kurios medžiagos ir dizainas atitiks visus mirusiojo artimųjų pageidavimus.

Vis dėlto, pagrindiniai urnų tipai Lietuvoje yra šie:

Medinės urnos – praktiškas pasirinkimas, pačios ekologiškiausios urnos, kurios gali būti puoštos įvairiais motyvais.

Metalinės urnos – dekoruotos urnos, pagamintos iš įvairių rūšių metalo. Pasižymi patvarumu ir atsparumu, todėl bėgant laikui išlieka estetiškos ir funkcionalios.

Keramikinės/akmeninės urnos – vienos ilgaamžiškiausių ir estetiškiausių urnų, labai atsparios laiko poveikiui. Patariama rinktis šias urnas, jeigu palaikus planuojate laikyti kolumbariume.

Kur galima saugoti velionio palaikus?

Po palaikų kremavimo, dar vienas keblus klausimas, kurį užduoda daugelis šeimos narių – kur galima laikyti palaikus? Deja, Lietuvoje pelenų barstymas iki šiol nėra legalus, todėl palaikų saugojimui yra dvi galimybės: urnos saugojimas specialiame kolumbariume arba laidojimas kapavietėje.

Ar kremavimui būtinas išankstinis pasiruošimas?

Laidojimo paslaugos Vilniuje užtikrina, kad mirusiojo paruošimą kremavimui atliks patyrę specialistai. Visų pirma, rūpinamasi techniniais klausimais: paruošiami visi reikiami dokumentai (mirties pažyma, gimimo liudijimas, pasas/ID kortelė ir pan.). Vėliau atliekami visi kiti kūno paruošimo procesai. Velionio artimiesiems, užsakius kremavimo paslaugą, šiais klausimais papildomai rūpintis neteks.

Laidojimo paslaugos Vilniuje kremuojant palaikus yra pagarbus ir sparčiai populiarėjantis būdas atsisveikinti ir į amžinąją kelionę palydėti Jūsų mylimą asmenį. Šią atsakingą užduotį patikėkite tik kvalifikuotiems profesionalams: kad būtų išpildyti visi Jūsų lūkesčiai, o šarvojimo apeigos ir pats kremavimas praeitų be jokių nesklandumų.

Related posts