Kūdikių svarstyklės padės stebėti vaiko svorį

Kūdikių svarstyklėsVaiko svoris yra vienas svarbiausių vaiko vystymosi rodiklių, tad norint vertinti vaiko svorį visada gali praversti kūdikių svarstyklės. Naujagimiai paprastai turi sverti nuo 2,6 iki 4,5 kg, ir visiems tėveliams yra pravartu, kaip vėliau kinta kūdikio svoris. Pirmosiomis gyvenimo dienomis kūdikis paprastai netenka maždaug aštuonių procentų kūno svorio, ir tai yra visiškai normalu. Taip nutinka dėl to, kad šlapinantis ir per odą yra prarandama skysčių, tačiau jau po savaitės prarastas svoris turėtų atsistatyti.

Kiek turi sverti kūdikis?

Per pirmąsias 30 gyvenimo dienų kūdikis turėtų priaugti maždaug 400-600 g svorio. Antrąjį gyvenimo mėnesį svoris turėtų padidėti maždaug vienu kilogramu. Jau keturių mėnesių kūdikis svers dvigubai daugiau nei ką tik gimęs, o sulaukus vienerių metų padidės dar tiek pat. Nuo dvejų metų vaikai priaugs maždaug po du kilogramus per metus, todėl svarbu stebėti tai, kaip viskas vystosi. Kūdikių svarstyklės padės įvertinti, kaip didėja vaiko svoris, ir jos padės nustatyti tikslius rodmenis. Kūdikio svoris visada turi atitikti jo ūgį: pavyzdžiui, jei vaiko ūgis yra 66 cm, jis turėtų sverti maždaug 8,2 kg. Jei ūgis yra mažesnis, kiekvienam trūkstamam centimetrui reikėtų atimti po 300 g, o tuomet, jei ūgis yra didesnis, kiekvienam ūgio centimetrui reikėtų pridėti po 250 g.

Kaip dažnai reikia sverti kūdikį?

Viskas priklausys nuo to, kaip greitai auga vaiko svoris. Jei jo svoris auga normaliai, paprastai pakanka kūdikį pasverti kas mėnesį, o tuomet, jei svoris vystosi gana lėtai, sverti reikėtų dažniau (patartina tai daryti kartą per savaitę). Su suaugusiems skirtomis svarstyklėmis pasverti kūdikį gali būti gana keblu, tad kūdikių svarstyklės gali būti tikrai puikiu pasirinkimu. Ne visada yra laiko ir galimybių kas tiek laiko apsilankyti poliklinikoje, kad vaikas būtų pasvertas, tad nuosavos svarstyklės iš tiesų gali puikiai pasiteisinti.

Svarstykles galima ir išsinuomoti

Kūdikių svarstyklės praverčia ne taip ir ilgai, tad kartais yra pasvarstoma ir apie jų nuomą. Žinoma, tam tikrais atvejais jų nuomos kaina yra praktiškai tokia pati, kaip ir naujų svarstyklių įsigijimo, tad palyginkite, kuris šių pasirinkimų gali būti palankesnis. Didelė tikimybė, kad palyginti kainas galėsite tiesiog internetu, tad tam tikrai neprireiks nei daug laiko, nei didelių pastangų. Įsigytas nuosavas svarstykles vėliau bus galima ir parduoti, todėl galėsite atgauti dalį išleistų pinigų, ir jums nereikės nerimauti, kur gali būti dedamos kūdikių svarstyklės, kai jos jau bus nenaudojamos.

Svarbu vaiką tinkamai pasverti

Visada yra svarbu tai, kad svarstyklių rodmenys būtų tikslūs, todėl  sverdami vaiką laikykitės tam tikrų taisyklių:

  • Įsitikinkite, ar svarstyklės stovi lygiai. O paviršius, ant kurio jos stovi – patvarus;
  • Užklokite svarstyklių paviršių vystyklais arba kita kūnui malonia medžiaga ir įjunkite svarstykles;
  • Nustatykite, koks yra užtiestos medžiagos svoris (vėliau jį atimsite);
  • Prilaikydami kūdikio galvą paguldykite jį ant svarstyklių;
  • Palaukite, kol svarstyklės užfiksuos rodmenis.

Nustatytas kūdikio svoris bus tikslesnis, jei kas kartą jį sversite tuo pačiu metu dar prieš maitinimą. Vieną dieną kūdikiai suvalgo daugiau, kitą – mažiau, tad tai taip pat gali turėti įtakos svorio tikslumui.  Jei sveriamas kūdikis labai juda, pasistenkite jį sverti miego metu, nes tokiu atveju kūdikių svarstyklės galės užfiksuoti tikslesnį svorį. Jei laikysitės šių taisyklių, nustatyti kūdikio svorį tikrai nebus sudėtingi, o gauti svorio duomenys bus dar tikslesni.

Related posts

Sveikos mitybos pagrindai

Sveika mityba

Jei jus domina sveikos mitybos pagrindai, turbūt susirūpinote savo dabartine mityba ir svarstote, kaip galėtumėte ją pagerinti. Žinoma, tai yra sveikintini pokyčiai – juk anaiptol ne kiekvienas pasiryžta pakeisti savo gyvenimo būdą, paverčiant jį kur kas sveikesniu ir pilnavertiškesniu....

Skaityti daugiau

Dantų implantai ir svarbūs atsakymai

Ar jau kurį laiką girdite, kad dantų implantai padėjo vienam ar kitam jūsų pažįstamam žmogui? Svarstote, gal ir jums galėtų pasitarnauti tokios odontologinės paslaugos (gintaroklinika.lt)? Jūs norite sužinoti daugiau informacijos apie jų kainas ir kokių galima tikėtis garantijų? Suteiksime...

Skaityti daugiau