Kam, kada ir kaip yra atliekamas kilnojamo turto vertinimas

Su nekilnojamo turto vertinimu daugelis iš mūsų esame susidūrę. Galbūt teko tvarkyti paveldėjimo dokumentus, gal pirkti su banko paskolą turtą ar jo vertę pateikti mokesčių inspekcijai? Šiais laikais gana dažnai gali prireikti tam tikrai įstaigai ar institucijai pateikti turimo nekilnojamo turto vertę. Atrodo, kad su kilnojamais daiktais susiduriame šiek tiek rečiau. Bet ir tokia paslauga kaip kilnojamo turto vertinimas egzistuoja ir yra labai reikalinga. Kilnojamas turtas dažnai yra vadinamas ir prilyginamas kilnojamui daiktai. Taip ir yra. Kilnojamą turtą galime iš vienos vietos į kitą perkelti nepakeitus jo paskirties ir iš esmės nesumažinus jo vertės, jeigu įstatymai nenustato kitaip.

Paveldėti ar įgyti kitomis aplinkybėmis galime ne tik nekilnojamo turto objektus. Nuosavybėn yra perleidžiami ir kilnojami daiktai. Jais dažniausiai būna visos galimos transporto priemonės (automobiliai – populiariausi), taip pat kompiuterinė technika, tauriųjų metalų gaminiai, elektros, pramoninės bei ūkinės prekės. Taigi tokių daiktų sąrašas yra tikrai ilgas. Gal vien skaitant jau radote objektą, kurio vertę norėtumėte arba būtų naudinga sužinoti jo vertę. Viso to rezultatas – kilnojamo turto vertinimas yra reikalinga paslauga mūsų šalies piliečiams. Jo dėka yra galimybė daug efektyviau bei greičiau turimą kilnojamą turtą parduoti, jį įkeisti arba pasirašyti sutartį dėl lizingo. Šią paslaugą atlieka atestuotas kilnojamo turto vertintojas. Šis žmogus pateikia vertinimo ataskaitą tik tuomet, kai turtą apžiūri ir jį identifikuoja pagal Užsakovo pateiktus nuosavybės dokumentus. Po apžiūros tenka turto vertintojui analizuoti vertinamo turto rinką. Yra atliekami išsamūs skaičiavimai ir tik galutinis rezultatas, kokia vertė yra nustatoma – pateikiamas Užsakovui.

Iš karto kyla klausimas – kiek gali kainuoti kilnojamo turto vertinimas? Konkrečios sumos nėra ir negali būti. Šios paslaugos įkainiai yra individualūs. Jie priklausys nuo to, koks konkrečiai kilnojamasis turtas bus vertinamas. Vienas objektas savo mastais gali pareikalauti žymiai daugiau vertintojo laiko ar pastangų nei kitas. Gera žinoti, kad visai nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje yra turimas kilnojamas turtas. Kilnojamojo turto vertinimas yra atliekamas visoje Lietuvoje. Svarbu sutarti laiką bei vietą su turto vertintoju.

Related posts

Fontainavie: ypatinga kokybė

Fontainavie – tai grožio ir odos priežiūros pramonėje išsiskiriantis prekės ženklas, siūlantis unikalų ir išskirtinį produktų asortimentą. Panagrinėkime, kuo Fontainavie išsiskiria ir kuo jis yra ypatingas prekės ženklas. Naujoviškos formuluotės: Fontainavie pritaiko naujoves, nuolat ieško naujų ir pažangių preparatų,...

Skaityti daugiau