Kaip pasiruošti vasarai? Sveikos gyvensenos patarimai

Pulsometrai

Jau visai netrukus tamsią ir pilką žiemą išstums šviesus ir spalvingas pavasaris. O kol sezonai keičiasi, pats metas pagalvoti ir apie sveikos gyvensenos pokyčius, padėsiančius pasitikti šiltąjį metų laiką su naujomis jėgomis bei padidėjusiu pasitikėjimu savimi. Nerekomenduojame drastiškų dietų ar varginančių treniruočių, žadančių tobulą kūną vos po kelių savaičių. Veikiau skatiname pagalvoti apie mažus, bet reikšmingus ir ilgalaikius rezultatus garantuojančius įpročius, su kurių pagalba tiek vasarą, tiek žiemą jausitės ir atrodysite puikiai.

Visų pirma, įvertinkite savo mitybą. Daugiau nei 70% to, kaip atrodote nulemia būtent tai, ką valgote (likusieji 20% priskiriami sportui, 10% – genams). Lengviausias būdas beveik nepastebimai, bet veiksmingai aprūpinti savo organizmą vitaminais ir kitomis reikalingomis medžiagomis – į kiekvieną dienos valgį pridėti papildomą vaisiaus ar daržovių porciją. Pavyzdžiui, jeigu kasryt valgote košę, pakeiskite džemą prinokusiu bananu – išvengsite dirbtinio cukraus ir neatsisakysite saldumo. Pietų lėkštę papildykite įvairiaspalvėmis salotomis, pagamintomis iš skirtingų daržovių – siekite, jog jos sudarytų bent pusę jūsų lėkštės turinio, o dar geriau du trečdalius. Vakarienei rinkitės lengvesnius produktus, kuriuos bus lengviau virškinti – taip kitą rytą nubusite su plokštesniu pilvu ir geresne savijauta. Užkandžiams rinkitės šviežius vaisius, riešutus ar nedidelį gabalėlį juodo šokolado. Jeigu sumažinsite suvartojamo alkoholio bei kofeino kiekį, pastebėsite pokyčius ne tik skaistesnėje odoje, bet ir susireguliavusiame apetite – mažiau norėsis užkandžiauti, o troškulį patenkins 1,5-2 litrai vandens.

Padidinkite savo fizinį krūvį. Nebūtina užsirašyti į sporto klubą, nors, jeigu turite tokią galimybę, būtinai ja pasinaudokite. Sertifikuotas treneris atsižvelgs į jūsų kūno sudėjimą, gyvenimo būdą bei lūkesčius ir taip padės pasiekti norimus rezultatus. Vis dėlto, net jeigu sportuoti norite savarankiškai, galite pamatyti lygiai tokius pačius puikius pokyčius. Svarbiausia pasiryžimas ir nuoseklumas. Pavyzdžiui, galite pradėti bėgioti. Iš pradžių, 2-3 kartus per savaitę, o vėliau krūvį ir intensyvumą didinti. Bėgiojimui svarbi kokybiška avalynė, taisyklinga laikysena bei sveikas krūvis širdžiai. Šiuo atveju gali padėti pulsometrai – prietaisai, leidžiantys stebėti širdies bei kraujagyslių sistemos darbą. Šiandien į juos investuoja ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir savo malonumui bėgiojantys žmonės, norintys būti sveiki ir stiprūs. Pulsometrai paprastai yra itin kompaktiško dydžio, patogūs ir beveik nepastebimi – prieš išbėgdami iš namų užsisegsite pulsometrą ant riešo ir pamiršite apie jį iki bėgimo pabaigos. Tuomet įvertinsite savo širdies darbą ir, priklausomai nuo rezultatų, žinosite, ar galite intensyvinti savo mankštas, ar vertėtų sulėtinti tempą. Dienomis, kai intensyviai nesportuojate, pasistenkite kuo daugiau vaikščioti – jeigu turite galimybę, eikite į darbą pėsčiomis, vedžiokite šunį kiek ilgesniu nei įprasta maršrutu, naudokitės laiptais, o ne liftu. Tokie maži pokyčiai susideda ir galiausiai padovanoja trokštamą rezultatą.

Galiausiai, nepamirškite kokybiškai pailsėti. Žmonės, miegantys mažiau nei 7 valandas, ne tik sumažina savo mąstymo efektyvumą, bet ir yra linkę priaugti svorio. Organizmas nespėja atlikti būtinų atstatomųjų funkcijų, todėl kaupia riebalus. Nueikite miegoti bent valanda anksčiau ir stebėkite pokyčius. Savaitgalį leiskite sau pailsėti dar ilgiau – ne tik jausitės, bet ir atrodysite geriau nei kada nors anksčiau.

Taigi, artėjanti vasara turėtų būti tarsi priminimas kiekvienam, norinčiam geriau pasirūpinti savo sveikata bei išvaizda. Šiuo atveju svarbu nesigriebti radikalių priemonių, o susikurti mažus, bet reikšmingus įpročius, prisidėsiančius tiek prie energijos lygio pakilimo, tiek prie dailesnių kūno linijų, tiek prie padidėjusio pasitikėjimo savimi.

Related posts

Sveikos mitybos pagrindai

Sveika mityba

Jei jus domina sveikos mitybos pagrindai, turbūt susirūpinote savo dabartine mityba ir svarstote, kaip galėtumėte ją pagerinti. Žinoma, tai yra sveikintini pokyčiai – juk anaiptol ne kiekvienas pasiryžta pakeisti savo gyvenimo būdą, paverčiant jį kur kas sveikesniu ir pilnavertiškesniu....

Skaityti daugiau

Dantų implantai ir svarbūs atsakymai

Ar jau kurį laiką girdite, kad dantų implantai padėjo vienam ar kitam jūsų pažįstamam žmogui? Svarstote, gal ir jums galėtų pasitarnauti tokios odontologinės paslaugos (gintaroklinika.lt)? Jūs norite sužinoti daugiau informacijos apie jų kainas ir kokių galima tikėtis garantijų? Suteiksime...

Skaityti daugiau