Iš ko uždirbti nebaigus jokių mokslų?

Dabartiniame pasaulyje galimybėms beveik nėra lubų, o senai nusistovėję nuostatai laužomi kone kasdien. Milijardieriai nebaigę aukštojo mokslo, prezidentai be politinės patirties, pasaulį keičiančių ideologijų kūrėjai, išnirę tarsi iš niekur ir taip toliau. XXI amžius atvėrė tokias galimybes, apie kurias mūsų protėviai nė pasvajoti nebūtų drįsę. Viena iš tokių galimybių – daug platesnis spektras galimybių uždirbti nebaigus aukštojo mokslo. Nebe tik pagalbinės rankos statybose arba aptarnaujančio personalo pareigos yra prieinamos žmonėms be diplomo. Štai keletas sričių, kur pragyvenimą užsitikrinti gali kiekvienas(-a).

Pavėžėjimas

Ko reikia: B kategorijos vairuotojo pažymėjimo

Apskritai rekomenduojama pavėžėju nedirbti su nuosavu automobiliu, nebent jo negaila ir ieškote kaip prisidurti prie turimų pajamų. Pavėžėjimui pirkite atskirą automobilį, jeigu tam yra lėšų (padoraus Toyota Prius kaina – nuo 5000 eurų). Toks automobilis save „padengs“, jeigu gedimų išvengsite – per 8 mėnesius (jeigu nieko neišleisite). Jeigu gyvensite taupiai – per metus automobilis atsipirks ir su kaupu.

Kitu atveju galite bandyti įsidarbinti pavėžėjimo kompanijoje. Tokiu atveju galėsite:

  • Automobilį nuomoti iš autoparko (už fiksuotą mokestį)
  • Vairuoti už fiksuotą atlyginimą
  • Vairuoti už procentinį atlygį (pvz. 50% nuo viso uždarbio)

Tiesa, turite žinoti ir mokestinę situaciją. Gerą straipsnį apie tai rasite čia

Viską susumavus galima pasakyti, kad, jeigu turite vairuotojo pažymėjimą ir esate pilnamečiai, gyvenantys arba galintis dirbti didmiestyje – drąsiai darbinkitės pavėžėjais. Tikėtinas jūsų uždarbis dirbant 40 valandų per savaitę – 700-900 eurų į rankas.

Vietovių filmavimas

Jums reikės: Kameros ir drono

Lietuvoje vienas po kito dygsta įvairūs investiciniai projektai. Apartamentai, sodybos, vilos, viešbučiai ir kiti įdomūs NT rinkos projektai ir juos valdančios bendrovės dažnai pasižymi panašia marketingo strategija. Beveik visiems jiems reikia filmuotos medžiagos. Vieni populiariausių kadrų – iš paukščio skrydžio. 

Neretai tokių paslaugų prisireikia ir valstybinės reikšmės projektų statybose ar per renginius. Pvz. prieš kiekvienas Eurolygos rungtynes Kauno „Žalgirio“ arenoje rodomas ~10 sekundžių kadras, filmuojamas gyvai iš paukščio skrydžio. Tai – darbo vieta, kuriai jokio aukštojo išsilavinimo tikrai nereikia.

Nors vien iš vietovių filmavimo iš paukščio skrydžio milžiniškų pinigų neuždirbsite, tačiau prisidūrimui prie algos tikrai pakaks! Galite tikėtis pajamų, siekiančių tarp 2 ir 5 šimtų eurų per mėnesį. 

Nepamirškite tik būsimų išlaidų, kurias sudarys geros filmavimo kameros ir drono pirkimas. Pastaruosius geromis kainomis rasite Varle.lt internetinėje parduotuvėje arba paspaudę ant nuorodos – https://www.varle.lt/dronai/

Akcijų birža bei investavimas

Turbūt didžiausias uždarbio lubas visame pasaulyje turinti rinka ir profesija. Nieko nedelsdami turime pranešti, kad būtina investuoti atsakingai ir negalima to daryti aklai. Čia galite daug uždirbti, tačiau taip pat įmanoma ir netekti absoliučiai visko, ką įnešite.

Rizika labai domina žmones, todėl pakalbėkime apie investavimo galimybes kiek plačiau. Visų pirma teks jus nuvilti, kad čia būtinas anglų kalbos mokėjimas. Kol kas Lietuvoje turime tik labai žemo lygio investavimo platformų, kur uždirba tik tarpininkai, mat jų komisinis atlygis yra milžiniškas.

Programėlės kaip +500 arba RobinHood (tik JAV piliečiams ar rezidentams) leidžia investuoti be komisinių mokesčių, kas yra labai gerai pradedančiajam. Tačiau dėl to reikia mokytis anglų kalbą, mat čia daug terminologijos, o ir naujienas apie geopolitinę, socialinę padėtį pasaulyje reikia skaityti. 

Nors per daug patarimų duoti negalime, pasakysime, kad yra du būdai prekiauti biržoje:

  1. Daily arba kasdienė prekyba. Kiekvieną dieną bandote spėjimais ir prognozėmis bent jau 50% arba pusantro karto padidinti savo kapitalą, iki kol nebesiryžtate rizikuoti didele suma. Tokiu atveju reikia pirkti options arba calls, kurie gali garantuoti kone dvigubą arba trigubą pelną jau dienos pabaigoje. Čia geriausia tai, kad nereikia didelio pradinio kapitalo.
  2. Buy and hold arba ilgalaikis pirkimas. Išsirenkate kompaniją, kuri patinka, kuria tikite ir matote, jog jos veikla pelninga, o ateitis – šviesi (arba kompaniją, kuri dabar dugne, bet tuoj atsigaus) ir perkate jos akcijas. Pagal prognozes sekate rezultatus ir po tam tikro laiko parduodate pelnui. Kad taip uždirbtumėte solidesnę sumą, reikia akcijas išlaikyti gana ilgą laikotarpį ir tikėtis sėkmingo augimo. Tačiau galite pasipelnyti ir iš dividendų.

Tikėkitės nulinio uždarbio arba net nuostolių, tačiau, jeigu sėkmė lydės – lubų tikrai nėra. Galite per porą mėnesių tapti milijonieriais, pradėję nuo 100 eurų, galite likti ir be skatiko.

Interneto puslapių kūrimas

Tai populiariausias freelance arba laisvai samdomų žmonių darbo tipas. Tinklapių kūrimo ir dizaino galima išmokti per porą savaičių (kokybiško), o pajamas iš pirmųjų klientų gausite tikrai greičiau nei po pusmečio. Tai, aišku, jeigu patys sau sukursite interneto puslapį, imsite reklamuoti savo paslaugas socialiniuose tinkluose, internete ar per radiją bei kitus sklaidos kanalus.

Galite tikėtis progresyviai didėjančių pajamų, o pradedančio dizainerio uždarbis (dirbant iš namų) turėtų būti 4-7 šimtai eurų į rankas (per mėnesį).

Related posts

Alimentai vaikams – kaip prisiteisti

Jūs neseniai išsiskyrėte, tačiau jūsų buvęs sutuoktinis nemoka alimentų jūsų vaikams? Tokiu atveju alimentai vaikams turėtų būti išsireikalauti teisminiu keliu. Tai reiškia, kad jūs turėtumėte kreiptis į patyrusius teisininkus, kurie specializuojasi šeimos teisėje ir yra sėkmingai išsprendę ne vieną...

Skaityti daugiau