Įmonių steigimas, kokią teisinę formą vertėtų rinktis?

imoniu steigimasLietuva – verslių žmonių kraštas. Dažnas nuolatos pagalvoja apie nuosavo verslo kūrimą, o kai kurie realiais veiksmais stengiasi išpildyti savo norus. Bet kuriuo atveju, dar prieš imantis nuosavo verslo kūrimą, būtinai sau atsakyti į įvairius klausimus, turėti viziją ir tik su stipriu planu žengti žingsnį į verslo pasaulį. Klausimų, į kuriuos yra būtina atsakyti yra ganėtinai daug, tačiau yra esminis klausimas, kuris lemia itin daug. Įmonių steigimas – kaip procesas nėra sudėtingas, tačiau aiškiai išnagrinėkite visas teisines formas, kurias galite rinktis ir tik po atidžios analizės pasirinkite sau tinkamiausią. Kiekviena jų turi savo pliusų bei minusų, taigi teisingas pasirinkimas leis žengti stiprų pirmąjį žingsnį į verslo pasaulį.

Taigi, įmonių steigimas ir 3 populiariausios jų teisinės formos. Jų privalumai ir trūkumai:

  1. UAB ( Uždaroji Akcinė Bendrovė )

Tai pati populiariausia Lietuvoje veikianti forma. Būtina žinoti, kad pradinis būtinasis kapitalas yra ne mažesnis nei 2500 eurų, tačiau bankroto atveju jūs nerizikuojate savo asmeniniu turtu.

  1. IĮ ( Individuali Įmonė )

Nereikia jokio pradinio kapitalo, lengvas įmonės valdymas, tačiau bankroto atveju jūs rizikuojate visu savo turtu, tiek verslo, tiek asmeniniu. Jeigu skolos taps didesnės nei sugebėsite padengti iš verslo išteklių, tuomet turėsite krapštyti asmenines santaupas.

  1. MB ( Mažoji Bendrija)

Tai pati naujausia įmonių teisinė forma įteisinta tik 2012 metais. Tai UAB ir IĮ mišinys. Visas valdymo procesas vyksta tarsi akcinėje bendrovėje, tačiau nėra nustatytas joks minimalus pradinis kapitalas. Taipogi, jūs nerizikuojate savo asmeniniu turtu.

Žinoma, teisinių formų yra kur kas daugiau negu trys, tačiau jos labiau yra suinteresuotos į tam tikras specifines sritis ir nebėra tokios populiarios. Kiekvienas žmogus yra laisvas rinktis, o įmonių teisinių formų pasirinkimas tikrai yra pakankamai platus, kad atitiktų kiekvieno norus individualiai. Svarbiausia siekite savo užsibrėžtų tikslų ir nebijokite savo svajonių. Verslo kūrimas yra nuostabus procesas, teikiantis naudą visai bendruomenei, tačiau prieš tai, būtinai atsakykite sau į klausimą, kokią teisinę formą pasirinksite. Įmonių steigimas taps kur kas priimtinesnis kai suprasite visų teisinių formų privalumus bei trūkumus.

Related posts

Efektyvumo didinimas versle

Verslo operacijų kontekste prastova – tai laikotarpis, kai darbuotojai ar ištekliai aktyviai nedalyvauja produktyvioje veikloje. Nors tam tikros prastovos yra neišvengiamos, pernelyg ilgos arba nevaldomos prastovos gali turėti neigiamą poveikį organizacijos produktyvumui ir pelningumui. Panagrinėkime neveikimo sąvoką ir veiksmingo...

Skaityti daugiau