Europos sąjungos finansuojami projektai

europos sajungos finansuojami projektaiEuropos sąjunga (ES) skiria finansavimą įvairiems projektams ir programoms, vykdomiems tokiose srityse, kaip regionų ir miestų plėtra, užimtumas ir socialinė įtrauktis, žemės ūkis ir kaimo plėtra, jūrų ir žuvininkystės politika, moksliniai tyrimai ir inovacijos, humanitarinė pagalba.

Dažniausiai lėšos skirstomos per struktūrinius ir investicinius fondus:

  • Europos regioninės plėtros fondas (ERPF) – regionų ir miestų plėtra
  • Europos socialinis fondas (ESF) – socialinė įtrauktis ir geras valdymas
  • Sanglaudos fondas (SF) – mažiau išsivysčiusių regionų ekonominė konvergencija
  • Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai (EŽŪFKP)
  • Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas (EJRŽF)

Kitas lėšas tiesiogiai administruoja Europos sąjunga. Tai gali būti dotacijos, skirtos konkretiems projektams, susijusiems su ES politikos kryptimis ir sutartys, kurias ES institucijos sudaro, kad būtų galima įsigyti paslaugų, prekių ar darbų, reikalingų jų veiklai (pvz., tyrimai, mokymai, konferencijų organizavimas, IT įranga). Sutartys gali būti sudaromos po konkursų.

Siekiant užtikrinti griežtą lėšų kontrolę ir skaidrų leidimą, finansavimas administruojamas pagal griežtas taisykles. Užtikrinant tinkamą Europos sąjungos lėšų naudojimą, politinė atsakomybė tenka visiems 28 Europos Komisijos nariams. Vis dėlto, kadangi didžioji lėšų dalis administruojama jas gaunančiose šalyse, už tikrinimą ir metinį auditą atsakingos nacionalinės vyriausybės.

Europos sąjungos finansuojami projektai gali būti įvairūs. Pavyzdžiui, mažosios įmonės  gali gauti ES lėšų dotacijų, paskolų ir garantijų forma. Nevyriausybinės ir pilietinės visuomenės organizacijos gali gauti finansavimą, jeigu ES politikos srityse vykdo veiklą nesiekdamos pelno. Jaunimas gali dalyvauti „Erasmus+“ programoje, remiamamas profesinis mokymas kitoje šalyje arba bendras projektų, kuriais skatinamas savanoriškas darbas ir platesnė daugiakultūrinė pasaulėžiūra, finansavimas. Mokslininkai dažniausiai pasinadoja pavyzdine mokslinių tyrimų programa „Horizontas 2020“.

Related posts

Efektyvumo didinimas versle

Verslo operacijų kontekste prastova – tai laikotarpis, kai darbuotojai ar ištekliai aktyviai nedalyvauja produktyvioje veikloje. Nors tam tikros prastovos yra neišvengiamos, pernelyg ilgos arba nevaldomos prastovos gali turėti neigiamą poveikį organizacijos produktyvumui ir pelningumui. Panagrinėkime neveikimo sąvoką ir veiksmingo...

Skaityti daugiau

Paskola be palūkanų: keletas praktiškų patarimų

Jei jus domina paskola be palukanu, jūsų galimybės gali būti ribotos. Tačiau svarbu protingai pasirinkti ir suprasti paskolos sąlygas. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią paskolą. Ieškokite kredito kortelių be palūkanų: Daugelis kredito korteles išduodančių kreditorių ribotą...

Skaityti daugiau