Europos lyga – antras pagal svarbą europinio futbolo čempionatas

Statymai

Ar žinote, koks europinio futbolo čempionatas yra antras pagal svarbą po UEFA Čempionų lygos? Taip, jūs esate visiškai teisūs – tai yra būtent UEFA Europos lyga. Kaip jau turbūt supratote, šį čempionatą organizuoja Europos futbolo federacijų asociacija, kurios trumpinys ir yra UEFA. Taigi, Europos lyga organizuojama kiekvienais metais. Kita vertus, kai kurie žmonės gali jaustis suglumę, kadangi iš tikrųjų labai ilgą laiką šis čempionatas turėjo kitokį pavadinimą, kuris buvo UEFA taurė. Tuo tarpu nuo 2009 m. šis pavadinimas buvo pakeistas ir čempionatas imtas vadinti Europos lyga.

Europos lygos čempionate yra rengiami trys atrankos etapai, o vėliau vyksta grupės varžybos, kuriose 48 futbolo komandos būna suskirstytos į 12 grupių, šešioliktfinaliai, aštuntfinaliai, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir galiausiai – finalas. Kai vyksta grupių etapas, tuomet jo metu 4 futbolo komandos tarpusavyje žaidžia po du kartus. Svarbu pažymėti, kad čempionato sistema yra sukurta taip, jog į tą pačią grupę negali patekti 2 iš tos pačios šalies atvykusios futbolo komandos. Tuo tarpu perėjus į aštuntfinalį, futbolo komandų poros yra paskirstomos iš skirtingų grupių ir taip pat vėlgi užtikrinant, kad futbolo komandos nebūtų iš tos pačios šalies. Tos komandos, kurios užėmė pirmas vietas, žaidžia su tomis, kuriomis užėmė antras vietas.

Tačiau iš tikrųjų šiame čempionate buvo galima matyti labai daug ir dažnų pokyčių. Ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl daugybė žmonių buvo nepatenkinti Europos lygos sistema. Dėl šios priežasties Europos lygą organizuojanti UEFA pažadėjo, jog čempionato sistema nebus keičiama dažniau nei kas 3 metus. Taigi, žmogui, kuris mažai domisi futbolu ir varžybas stebi nereguliariai, stebint Europos lygos futbolo rungtynes kartais gali kilti ne vienas klausimas, kadangi čempionato sistema bėgant metams kinta.

Kaip bebūtų, tiek jau minėta UEFA Čempionų lyga, tiek ir UEFA Europos lyga kasmet sulaukia labai didelio futbolo sporto šakos entuziastų dėmesio. Dėl to taip pat suaktyvėja ir sporto statymai, futbolo atributikos pardavimai, į rungtynes parduodamų bilietų skaičiai ir kt.

Related posts

Ežiukas – ką apie jį žinome

Ežiai jau seniai pavergė gamtos entuziastų ir gyvūnų mylėtojų širdis visame pasaulyje. Šie maži dygliuoti žinduoliai priklauso Erinaceidae šeimai ir yra žinomi dėl savo išskirtinių bruožų ir unikalaus elgesio. Tačiau, deja, bet ne kiekvienas žmogus žino pakankamai informacijos apie...

Skaityti daugiau

Filmai online nemokamai ir daugybė privalumų

Atsiradus internetui labai pasikeitė naudojimosi žiniasklaida būdai. Kino pramonė nėra išimtis. Anksčiau žiūrint filmą reikėdavo nueiti į kiną, išsinuomoti DVD arba užsisakyti kabelinės televizijos paslaugą. Tačiau daugėjant internetinių filmų ir serialų portalų, žiūrėti filmus tapo daug patogiau ir lengviau....

Skaityti daugiau