Dalykai, kuriuos būtina žinoti prieš imant greitąjį kreditą

Greitieji kreditai arba vartojimo paskola yra populiarus pasirinkimas tarp vartotojų. Kiekvienais metais tokias paskolas ima tūkstančiai žmonių. Vis dėlto, prieš imant greitąjį kreditą turėtumėte neskubėti ir pirma sau užduoti kelis klausimus, kad vėliau netektų gailėtis.

Kiek pinigų skolintis?

Šiandien pasiimti vartojimo paskolą labai paprasta – jums tereikia internetu užpildyti kelias formas ir pinigai jau jūsų. Turėkite omenyje, kad dažnai tokioms paskoloms ir kreditams taikomos gana aukštos palūkanos, tad galiausiai teks sumokėti kur kas didesnę sumą nei pasiskolinote. Būtent todėl svarbu nuspręsti, kiek pinigų jums reikia – ir ar tikrai reikia.

Pavyzdžiui, finansų ekspertai nepataria imti naujos paskolos tam, kad padengtumėte senąją. Arba galbūt jums nebūtina imti paskolos, o galėtų padėti giminės ir artimieji. Priimant galutinį sprendimą gali pasitarnauti ir kredito skaičiuoklė – internetinis įrankis, kuris padės paskaičiuoti, kokią sumą galite gauti ir kokios būtų jūsų kasmėnesinės įmokos.

Per kiek laiko reikės grąžinti paskolą?

Kiekvieną mėnesį kreditą suteikusiam bankui ar kompanijai turėsite sumokėti po tam tikrą sumą pinigų. Jeigu to nepadarysite, ne tik nukentės jūsų asmeninis kredito reitingas, bet ir gali išaugti paskolos palūkanos, todėl svarbu, kad kiekvieną kartą sumokėtumėte bent po minimalią įmoką. Dauguma atvejų, vartojimo paskolos ir greitieji kreditai turi būti grąžinami per palyginti greitą laiką – nuo šešių mėnesių iki kelių metų. Jūsų mokamos palūkanos bei įmokų dydis priklausys nuo mokėjimo termino, per kurį turėsite grąžinti paskolą.

Koks gali būti palūkanų dydis?

Paskolos palūkanų dydis priklauso nuo kelių faktorių, įskaitant jūsų kredito reitingą, paskolos sumą ir grąžinimo laikotarpį. Palūkanų norma paprastai siekia nuo 15 proc., tačiau kai kuriais atvejais gali viršyti net 100 proc. Paprastai mažiausias paskolos palūkanų normas gauna tie klientai, kurių finansinė istorija yra nepriekaištinga bei kurie renkasi trumpiausią paskolos grąžinimo terminą.  

Ar pajėgsiu grąžinti paskolą?

Nors vartojimo paskolą pasiimti galima labai greitai, turėtumėte gerai įsivertinti, ar pajėgsite kelis mėnesius ar metus kiekvieną mėnesį mokėti įmokas. Kai kurie žmonės yra linkę rinktis kuo mažesnes mėnesines įmokas, ir skolą išmoka per ilgesnį laikotarpį. Kitiems norisi paskolą padengti kuo greičiau, todėl jie renkasi didžiausias galimas įmokas ir trumpą grąžinimo terminą. Atsižvelkite į tai, kaip skirtųsi paskolos palūkanos renkantis skirtingus jos grąžinimo scenarijus, ir priimkite sprendimą pagal savo finansinę situaciją. Kredito skaičiuoklė šiuo atveju taip pat gali būti naudingas įrankis, todėl pasinaudokite ir juo.

Related posts

Paskola be palūkanų: keletas praktiškų patarimų

Jei jus domina paskola be palukanu, jūsų galimybės gali būti ribotos. Tačiau svarbu protingai pasirinkti ir suprasti paskolos sąlygas. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių išsirinkti jūsų poreikius atitinkančią paskolą. Ieškokite kredito kortelių be palūkanų: Daugelis kredito korteles išduodančių kreditorių ribotą...

Skaityti daugiau

Kaip atgauti skolą iš fizinio asmens?

Nors skolų fiksavimas ir jų išieškojimas yra varginantis, tai yra įprasta verslo dalis. Yra veiksmų, kurių galite imtis norėdami susigrąžinti skolą nesikreipdami į teismą. Tačiau šie alternatyvūs veiksmai gali žymiai atimti jūsų verslo laiko ir pinigų bei negarantuoti,...

Skaityti daugiau