Ūkininkavimas ir rapsai

rapsai

Jei šiuo metu pradėjote verstis žemės ūkio veikla ir norite auginti rapsus, pirmiausia turėtumėte pasidomėti skirtingomis jų rūšimis. Kaip žinia, rapsai būna žieminiai ir vasariniai. Pirmieji žydi apytiksliai gegužės mėnesio viduryje, o vasariniai įprastai tarp birželio ir liepos mėnesio – tačiau tam įtakos turi sėja ir vegetacinis laikotarpis.

Be abejo, labai svarbu, kad auginant rapsus būtų labai gerai paruošta dirva. Joje neturėtų būti piktžolių. Kuo dirva puresnė, tuo geriau augs rapsai. Žinoma, reikėtų pasirūpinti ir atitinkamomis trąšomis. Be to, nereikėtų pamiršti, kad rapsų auginimas nėra toks paprastas – juo dažnai užpuola kenkėjai, todėl ūkininkai, bandydami nuo jų apsisaugoti, pasitelkia insekticidus.

Kaip bebūtų, anuomet rapsai mūsų šalyje nebuvo labai populiari kultūra, tačiau bėgant laikui jos populiarumas augo. Tam didžiausios įtakos turėjo jų panaudojimas, kadangi vėliau jie pradėti auginti gyvuliniam pašarui, aliejui ir kt.

Tačiau kalbant apie žemės ūkį, reikėtų kalbėti ir apie papildomas investicijas bei techninę įrangą ir patalpas, kurių reikia norint žemės ūkį kultivuoti efektyviai, produktyviai ir kaip įmanoma našiau. Be abejo, yra įvairių paramos būdų, kuriais pasinaudoja nemaža dalis pradedančiųjų ir ilgametę patirtį turinčių ūkininkų, tačiau reikėtų atminti, kad ne visuomet viskas vyksta taip sklandžiai ir greitai. Be to, ir ūkininkų siekiai ne visuomet būna vienodi, todėl jei jūs neturite reikalingos technikos ar patalpų, visuomet galite pagalvoti ir apie papildomas kiekvienam ūkininkui prieinamas alternatyvas.

Pavyzdžiui, jei ūkininkai augina įvairias grūdines kultūras, jiems reikalingas tiek grūdų pervežimas, jų sandėliavimas, džiovinimas ir kiti darbai. Visa tai reikalauja papildomų pajėgumų, todėl tokiais atvejais labai pravartu kreiptis į atitinkamos srities paslaugų teikėjus, kurie galėtų užtikrinti visų šių užduočių įgyvendinimą. Tokiu atveju jums patiems nereikėtų investuoti į atitinkamą techniką ir patalpų įsigijimą – visi reikalingi darbai būtų įgyvendinti minėtų paslaugų teikėjų. Juos nesudėtinga rasti pasinaudojus internetu, todėl jei iki šiol apie tokias paslaugas negirdėjote, galite būti tikri, kad atrasti šios srities specialistus jums tikrai neturėtų būti sudėtinga.